Понад 300 підприємців скористалися послугами Мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу у 2023 році - PPV Knowledge Networks

Понад 300 підприємців скористалися послугами Мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу у 2023 році

Опубліковано Kosheleva Svitlana на

Агенція економічного розвитку PPV є частиною Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу (ЦІПБ). Це об’єднання 12 ЦІПБ (Львів, Харків, Чернігів, Суми, Івано-Франківськ, Краматорськ, Миколаїв, Київ, Хмельницький, Дніпро, Вінниця, Рівне), які спільно працюють над розвитком малих та середніх підприємств. 

У 2023-му році Мережа втілила масштабний проєкт з підтримки бізнесу на території всієї України та була залучена до виконання іншого. 

1. Стійкість ділової активності українського бізнесу

Проєкт передбачав безоплатні експертні консультації для бізнесу, виїзні консультації та 3-денні навчальні бізнес-візити, а також можливість налагодити нові контакти та партнерства. 

Так, 315 українських компаній скористались консалтингом. А це представники бізнесів у галузях агровиробництва та переробки, деревообробки і виготовлення меблів, легкої промисловості та ін. Географічно це Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Вінницька, Київська, Черкаська та Чернігівська області.

 

62 підприємця були учасниками 4-ох бізнес-візитів. Це представники різних областей України, які познайомилися з найкращими практиками колег з інших регіонів і обмінялися з ними досвідом.

Спільно ми організували 484 групових і 50 виїзних консультацій на теми, сформульовані за результатами опитування підприємців на основі їх частих запитів.

Найбільш популярною темою консультацій була “Фандрейзинг, грантовий консалтинг” 25% учасників отримали таку консультацію. 

У проєкті “Стійкість ділової активності українського бізнесу” Агенція PPV очолювала Західний хаб, який опікувався компаніями Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей. Так ми провели 160 консультацій для 103 компаній. Організували 20 виїзних консультацій, з яких: 7 у Львівській області, 5 у Тернопільській, по 4 в Закарпатській та Івано-Франківській областях. Також місто Львів прийняло підприємців з інших областей на два тематичні навчальні бізнес-візити – “Легка промисловість” та “Залучення фінансування та програми підтримки для розвитку МСП” .

Мережа Центрів інформаційної підтримки бізнесу реалізовувала проєкт за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції у межах проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, що фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW).

2. Грантовий навчально-консультаційний проєкт для бізнесу “Стале та стійке підприємництво” (за методикою SURE). Впроваджували за підтримки Мережі. 

У цьому проєкті 25 сертифікованих тренерів консультували та навчали підприємців за методикою SURE (Sustainable & Resilient Enterprise). Частина тренерів (12 фахівців) – експерти Мережі ЦІПБ. У результаті 217 підприємців переглянули бізнес-моделі компанії, оновили стратегічні напрямки розвитку, ідентифікували ризики та сформували плани роботи з ризиками

Мирослава Даньків, менеджерка програм розвитку бізнесу агенції PPV, сертифікована тренерка SURE, проконсультувала 12 підприємців (Львів, Івано-Франківськ, Косів, Луцьк, Кременчук) з яких 9 написали свої плани роботи з ризиками. 

“Це підвищило стійкість компаній, допомогло скласти плани та продумати дії, які мінімізують ці ризики для бізнесу, який працює в Україні в час повномасштабного вторгнення”, пояснює Мирослава Даньків.

 

Програма SURE спільно фінансувалась Європейським Союзом, урядом Німеччини та за підтримки GIZ. 

Мережа ЦІПБ збиралась в грудні на підсумкову стратегічну сесію, склала план діяльності на наступний рік і вже починає втілювати новий всеукраїнський проєкт підтримки бізнесу.

За анонсами стежте на нашому сайті.