“Переосмислив гранти для бізнесу”: підприємець про бізнес-візит до Львова - PPV Knowledge Networks

“Переосмислив гранти для бізнесу”: підприємець про бізнес-візит до Львова

Опубліковано PPV на

28-30 вересня відбувся другий бізнес-візит до Львова на посилення стійкості українського бізнесу. Головна тема візиту: фінансування та програми підтримки бізнесу. Так, 15 підприємців з Сумської, Полтавської, Київської, Вінницької, Івано-Франківської та Закарпатської областей стали учасниками події. 

За три дні підприємці відвідали екскурсії на успішні підприємства в регіоні, які мають досвід залучення фінансування. До того ж мали навчально-консультаційні блоки від експертів фінансування і програм підтримки бізнесу. А завершили бізнес-вечерею з представниками грантових та донорських програм, держслужбовцями, які координують програми підтримки бізнесу та іншими львівськими підприємцями для мережування та нетворкінгу.

“Ми до цього не брали участі в грантових програмах, бо здавалось, що це не для нас. Ми, як виробники, не були дотичні до таких можливостей. А тут, в часі візиту, побачили досвід дуже багатьох підприємців, які вже отримали гранти, які в процесі написання грантів, які освоюють, як невеликі кошти, так і дуже великі бюджети. Окрім того, познайомились та поспілкувались з представниками грантодавців. Зрозуміли, що вони націлені на допомогу та підтримку українського бізнесу. Це в голові кардинально переламало стереотип, що гранти – це не для нас. Тому наповнені позитивних вражень, з купою нових контактів їдемо додому. 

Цей візит спонукає нас  рухатись далі, розвиватись, дивитись ширше, брати участь у грантових програмах і покращувати свій бізнес”, ділиться враженнями підприємиця Любов Лисенко, співвласниця ТОВ “Біобаланс з Полтави. 

Серед учасників візиту, зокрема, були представники бізнесів у сферах:
 • агробізнесу та харчової промисловості (7 підприємців),
 • HoReCa (4 бізнеси),
 • виробництва (3 представники),
 • послуги (1 підприємець).
Візити в компанії

Так, за два дні учасники відвідали 5 компаній, які скористались різними можливостями фінансування бізнесу: вучери, підтримка з обласного чи міського бюджетів, гранти, кредити. Власники цих бізнесів щиро поділились своїм досвідом, розповіли про невдалі спроби і успішні практики залучення грантів та інших програм підтримки бізнесу. 

Компанії, які відвідали учасники візиту: 
 • ПП “Диз-Арт” — підприємство з повним циклом виробництва картонної упаковки. Компанія має багаторічний досвід участі у програмах підтримки.
 • Ваш інтер’єр мережа салонів декору, що працює у Львові 10 років. Компанія отримала фінансування у рамках грантової програми єРобота на розвиток Власної справи, а також фінансування від МОМ у рамках Грантової програми для постраждалих від війни мікро- та малих підприємств в Україні
 • Завод металоконструкцій BRASH заснований у 2000 році і на сьогодні відомий виробник металоконструкцій, крісел для пасажирського транспорту і спецавтомобілів, а також медичних та шкільних меблів, як в Україні, так і в Європі.
 • ТзОВ «Компанія ВЕЕМ-Металавтопром» компанія, яка має повністю обладнане власне виробництво. Основний напрямок діяльності «Veem-Metalavtoprom» — це виробництво сидінь та інших комплектуючих для пасажирського транспорту.
 •  Поле Щастя  лавандове поле, місце для відпочинку та креативних подій. Засновниця та керівниця розвиває кілька бізнесів в агросфері. За роки ведення підприємницької діяльності є досвід участі у програмах підтримки від ЛОВА та програми КЕУ USAID.

Навчання та консультації

Завданням навчально-консультаційні блоків візиту було поглибити знання власників бізнесів щодо фінансування малого та середнього бізнесу. Так з експертами говорили про:

 • Огляд бізнес-можливостей: актуальні програми, де шукати. 
 • Вибір форм та інструментів фінансування.
 • Чому про звітування варто думати уже на етапі подання заявки на грант.

На підсилення консультаційного блоку ми запросили гостей — підприємців, які також поділились своїм досвідом залучення грантової підтримки. А саме:

 • Захарія Назара, джелатер’є, співзасновника та директора бренду Ice Cream Shop. Ice Cream Shop —  компанія, що має зареєстровану власну торгівельну марку і виробляє 100% натуральне, якісне та смачне морозиво. Історія бренду розпочалась у 1992 році. Активне зростання компанії стало можливим, в т.ч. завдяки участі у місцевих та міжнародних програмах підтримки. Зокрема, є досвід отримання допомоги від Львівської міської ради, від Львівської обласної військової адміністрації, від держави у рамках гранту єРобота та ін. Більше про це в нашому Business Talk PPV.
 • Анастасію Сєрову, підприємниця, керівниця компанії Citius — стрийського (релокований) заводу спецавтомобілів, який перетворює звичайні автомобілі на спеціальні – броньовики, автомобілі швидкої допомоги, автобуси, створюємо шикарні або суто практичні автомобілі. 

 

Бізнес-вечеря

“А зустріч з представниками донорів була особливо ефективною. Я за останніх дві години переосмислив можливість отримати грант для бізнесу зовсім. Для мене важливо було почути представників грантодавців, отримати зворотній зв’язок від них і це дало мені розуміння, як працювати з такими програмами в майбутньому. 

Взагалі ми ніколи не були на таких подіях. Це новий досвід і мушу сказати — це дуже потрібні практики”,  — розповідає Володимир Макух, співвласник компанії “TikPack(фасування сипучих продуктів харчування, виготовлення круп, Тернопільська область)

Бізнес-вечеря з представниками грантових та донорських програм, держслужбовцями, які координують програми підтримки бізнесу та іншими львівськими підприємцями це добра нагода мережуватись, дізнатись про практики та кейси, чим учасники ефективно скористались.

Цей бізнес-візит є частиною ініціативи “Стійкість ділової активності українського бізнесу”, яка реалізовується Мережею Центрів інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ) за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у межах проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW). 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.