“Переосмислив гранти для бізнесу”: підприємець про бізнес-візит до Львова - PPV Knowledge Networks

“Переосмислив гранти для бізнесу”: підприємець про бізнес-візит до Львова

Опубліковано PPV на

28-30 вересня відбувся другий бізнес-візит до Львова на посилення стійкості українського бізнесу. Головна тема візиту: фінансування та програми підтримки бізнесу. Так, 15 підприємців з Сумської, Полтавської, Київської, Вінницької, Івано-Франківської та Закарпатської областей стали учасниками події. 

За три дні підприємці відвідали екскурсії на успішні підприємства в регіоні, які мають досвід залучення фінансування. До того ж мали навчально-консультаційні блоки від експертів фінансування і програм підтримки бізнесу. А завершили бізнес-вечерею з представниками грантових та донорських програм, держслужбовцями, які координують програми підтримки бізнесу та іншими львівськими підприємцями для мережування та нетворкінгу.

“Ми до цього не брали участі в грантових програмах, бо здавалось, що це не для нас. Ми, як виробники, не були дотичні до таких можливостей. А тут, в часі візиту, побачили досвід дуже багатьох підприємців, які вже отримали гранти, які в процесі написання грантів, які освоюють, як невеликі кошти, так і дуже великі бюджети. Окрім того, познайомились та поспілкувались з представниками грантодавців. Зрозуміли, що вони націлені на допомогу та підтримку українського бізнесу. Це в голові кардинально переламало стереотип, що гранти – це не для нас. Тому наповнені позитивних вражень, з купою нових контактів їдемо додому. 

Цей візит спонукає нас  рухатись далі, розвиватись, дивитись ширше, брати участь у грантових програмах і покращувати свій бізнес”, ділиться враженнями підприємиця Любов Лисенко, співвласниця ТОВ “Біобаланс з Полтави. 

Серед учасників візиту, зокрема, були представники бізнесів у сферах:
 • агробізнесу та харчової промисловості (7 підприємців),
 • HoReCa (4 бізнеси),
 • виробництва (3 представники),
 • послуги (1 підприємець).
Візити в компанії

Так, за два дні учасники відвідали 5 компаній, які скористались різними можливостями фінансування бізнесу: вучери, підтримка з обласного чи міського бюджетів, гранти, кредити. Власники цих бізнесів щиро поділились своїм досвідом, розповіли про невдалі спроби і успішні практики залучення грантів та інших програм підтримки бізнесу. 

Компанії, які відвідали учасники візиту: 
 • ПП “Диз-Арт” — підприємство з повним циклом виробництва картонної упаковки. Компанія має багаторічний досвід участі у програмах підтримки.
 • Ваш інтер’єр мережа салонів декору, що працює у Львові 10 років. Компанія отримала фінансування у рамках грантової програми єРобота на розвиток Власної справи, а також фінансування від МОМ у рамках Грантової програми для постраждалих від війни мікро- та малих підприємств в Україні
 • Завод металоконструкцій BRASH заснований у 2000 році і на сьогодні відомий виробник металоконструкцій, крісел для пасажирського транспорту і спецавтомобілів, а також медичних та шкільних меблів, як в Україні, так і в Європі.
 • ТзОВ «Компанія ВЕЕМ-Металавтопром» компанія, яка має повністю обладнане власне виробництво. Основний напрямок діяльності «Veem-Metalavtoprom» — це виробництво сидінь та інших комплектуючих для пасажирського транспорту.
 •  Поле Щастя  лавандове поле, місце для відпочинку та креативних подій. Засновниця та керівниця розвиває кілька бізнесів в агросфері. За роки ведення підприємницької діяльності є досвід участі у програмах підтримки від ЛОВА та програми КЕУ USAID.

Навчання та консультації

Завданням навчально-консультаційні блоків візиту було поглибити знання власників бізнесів щодо фінансування малого та середнього бізнесу. Так з експертами говорили про:

 • Огляд бізнес-можливостей: актуальні програми, де шукати. 
 • Вибір форм та інструментів фінансування.
 • Чому про звітування варто думати уже на етапі подання заявки на грант.

На підсилення консультаційного блоку ми запросили гостей — підприємців, які також поділились своїм досвідом залучення грантової підтримки. А саме:

 • Захарія Назара, джелатер’є, співзасновника та директора бренду Ice Cream Shop. Ice Cream Shop —  компанія, що має зареєстровану власну торгівельну марку і виробляє 100% натуральне, якісне та смачне морозиво. Історія бренду розпочалась у 1992 році. Активне зростання компанії стало можливим, в т.ч. завдяки участі у місцевих та міжнародних програмах підтримки. Зокрема, є досвід отримання допомоги від Львівської міської ради, від Львівської обласної військової адміністрації, від держави у рамках гранту єРобота та ін. Більше про це в нашому Business Talk PPV.
 • Анастасію Сєрову, підприємниця, керівниця компанії Citius — стрийського (релокований) заводу спецавтомобілів, який перетворює звичайні автомобілі на спеціальні – броньовики, автомобілі швидкої допомоги, автобуси, створюємо шикарні або суто практичні автомобілі. 

 

Бізнес-вечеря

“А зустріч з представниками донорів була особливо ефективною. Я за останніх дві години переосмислив можливість отримати грант для бізнесу зовсім. Для мене важливо було почути представників грантодавців, отримати зворотній зв’язок від них і це дало мені розуміння, як працювати з такими програмами в майбутньому. 

Взагалі ми ніколи не були на таких подіях. Це новий досвід і мушу сказати — це дуже потрібні практики”,  — розповідає Володимир Макух, співвласник компанії “TikPack(фасування сипучих продуктів харчування, виготовлення круп, Тернопільська область)

Бізнес-вечеря з представниками грантових та донорських програм, держслужбовцями, які координують програми підтримки бізнесу та іншими львівськими підприємцями це добра нагода мережуватись, дізнатись про практики та кейси, чим учасники ефективно скористались.

Цей бізнес-візит є частиною ініціативи “Стійкість ділової активності українського бізнесу”, яка реалізовується Мережею Центрів інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ) за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у межах проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW). 


PPV

PPV Knowledge Networks – агенція економічного розвитку. Ми розвиваємо бізнеси та міжсекторні зв'язки. Наші практики: креативна економіка, зелена економіка, розвиток МСП, місцевий економічний розвиток, бізнес-консалтинг, грантовий менеджмент. Ми є проектними менеджерами, консультантами, аналітиками. Працюємо у Львові з 2008 року.