Понад 300 підприємців скористалися послугами Мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу у 2023 році

Агенція економічного розвитку PPV є частиною Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу (ЦІПБ). Це об’єднання 12 ЦІПБ (Львів, Харків, Чернігів, Суми, Івано-Франківськ, Краматорськ, Миколаїв, Київ, Хмельницький, Дніпро, Вінниця, Рівне), які спільно працюють над розвитком малих та середніх підприємств.
У 2023-му році Мережа втілила масштабний проєкт з підтримки бізнесу на території всієї України та була залучена до виконання іншого.
1. Стійкість ділової активності українського бізнесу
Проєкт передбачав безоплатні експертні консультації для бізнесу, виїзні консультації та 3-денні навчальні бізнес-візити, а також можливість налагодити нові контакти та партнерства.

Так, 315 українських компаній скористались консалтингом. А це представники бізнесів у галузях агровиробництва та переробки, деревообробки і виготовлення меблів, легкої промисловості та ін. Географічно це Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Вінницька, Київська, Черкаська та Чернігівська області.
62 підприємця були учасниками 4-ох бізнес-візитів. Це представники різних областей України, які познайомилися з найкращими практиками колег з інших регіонів і обмінялися з ними досвідом.

Спільно ми організували 484 групових і 50 виїзних консультацій на теми, сформульовані за результатами опитування підприємців на основі їх частих запитів.
Найбільш популярною темою консультацій була “Фандрейзинг, грантовий консалтинг” – 25% учасників отримали таку консультацію.
У проєкті “Стійкість ділової активності українського бізнесу” Агенція PPV очолювала Західний хаб, який опікувався компаніями Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей. Так ми провели 160 консультацій для 103 компаній. Організували 20 виїзних консультацій, з яких: 7 у Львівській області, 5 – у Тернопільській, по 4 – в Закарпатській та Івано-Франківській областях. Також місто Львів прийняло підприємців з інших областей на два тематичні навчальні бізнес-візити – “Легка промисловість” та “Залучення фінансування та програми підтримки для розвитку МСП” .

Мережа Центрів інформаційної підтримки бізнесу реалізовувала проєкт за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції у межах проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, що фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW).
2. Грантовий навчально-консультаційний проєкт для бізнесу “Стале та стійке підприємництво” (за методикою SURE). Впроваджували за підтримки Мережі.
У цьому проєкті 25 сертифікованих тренерів консультували та навчали підприємців за методикою SURE (Sustainable & Resilient Enterprise). Частина тренерів (12 фахівців) – експерти Мережі ЦІПБ. У результаті 217 підприємців переглянули бізнес-моделі компанії, оновили стратегічні напрямки розвитку, ідентифікували ризики та сформували плани роботи з ризиками.
Мирослава Даньків, менеджерка програм розвитку бізнесу агенції PPV, сертифікована тренерка SURE, проконсультувала 12 підприємців (Львів, Івано-Франківськ, Косів, Луцьк, Кременчук) з яких 9 написали свої плани роботи з ризиками.
“Це підвищило стійкість компаній, допомогло скласти плани та продумати дії, які мінімізують ці ризики для бізнесу, який працює в Україні в час повномасштабного вторгнення”, – пояснює Мирослава Даньків.
Програма SURE спільно фінансувалась Європейським Союзом, урядом Німеччини та за підтримки GIZ.
Мережа ЦІПБ збиралась в грудні на підсумкову стратегічну сесію, склала план діяльності на наступний рік і вже починає втілювати новий всеукраїнський проєкт підтримки бізнесу.
За анонсами стежте на нашому сайті.

“Це підвищило стійкість компаній, допомогло скласти плани та продумати дії, які мінімізують ці ризики для бізнесу, який працює в Україні в час повномасштабного вторгнення”,