Ваучери на Львівщині та Івано-Франківщині: консультуємо та впроваджуємо - PPV Knowledge Networks

Ваучери на Львівщині та Івано-Франківщині: консультуємо та впроваджуємо

Опубліковано PPV на

Команда агенції PPV допомагала впроваджувати та реалізовувати програми ваучерної підтримки і продовжує це робити сьогодні.

Дизайн першої програми ваучерної підтримки для ЛОДА розробили експерти PPV на основі аналізу успішних європейських практик та потреб регіону у 2018-му. З 2019-го програма ваучерної підтримки стартувала на Львівщині (спільно з Львівською Обласною Державною Адміністрацією), у 2021 експерти PPV долучились до змін муніципальної програми ( Львівської Міської Ради), а сьогодні у 2023 допомагаємо запустити таку програму на Івано-Франківщині.

 

До 15-річчя агенції економічного розвитку PPV ми згадуємо ключові проєкти компанії, які мають вплив на розвиток економіки України. Агенція РРV працює у Львові з травня 2008 року. Нашими головними пріоритетами є розвиток та зрілість бізнесу, інституційний розвиток та місцевий економічний розвиток.

 

Ваучер — це безповоротна фінансова допомога з бюджету області та/або міста для бізнесу на розвиток. Ваучери надають на конкурсній основі на конкретні потреби компаній: маркетинг, інновації, сертифікація, масштабування та ін.

 

Це добрий інструмент підтримки бізнесу. Ось 4 головні переваги програм ваучерної підтримки

 1. Стимулює розвиток бізнесу — безповоротна допомога, навіть незначна, допомагає бізнесам зробити зміни, впровадити процеси, розробити продукт тощо — те, що відкладалося, або не було на часі. Частково послуги в рамках ваучерів оплачує компанія (ваучер покриває 70% вартості послуг), що лише доводить, що бізнес потребує тих послуг, бо готовий за них платити. Ваучери стимулюють місцеву економіку.
 2. Допомагає прекваліфікованим компаніям (сервісним компаніям, чиї послуги оплачуються ваучером) отримувати нові замовлення і також розвиватись.
 3. Допомагає наповнювати бюджет за рахунок податків, які генерують бізнеси в результаті покращення своїх бізнес-процесів, розробки нових продуктів та підвищення операційної ефективності.
 4. Формує довіру між бізнесом та владою. Програми ваучерної підтримки дозволяють владі тримати прямий зв’язок з місцевим бізнесом та бачити реальний запит на підтримку.
Ваучери на Львівщині (Львівська обласна державна адміністрація)

У 2018 році команда агенції PPV розробила декілька аналітичних документів для впровадження ваучерів. Робила їх спільно з Департаментом економічної політики Львівської обласної державної адміністрації в рамках проєкту «Інструменти розвитку бізнесу Львівської області» за рахунок коштів Державного бюджету України, отриманих від Європейського Союзу в рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики.

У 2019-му (в перший рік роботи програми) команда агенції спільно з ЛОДА пілотували програму. Тоді учасники реалізували 20 проектів, а з бюджету видали ваучерів на суму понад 900 тис. грн.

Тепер щороку Департамент економічної політики ЛОВА впроваджує програми підтримки бізнесу. Ось уже 5 рік триває ця програма. У 2023-му на підтримку бізнесу заклали 50 млн грн. Бізнес може отримати:

 • ваучери на маркетингові послуги — до 60 тисяч
 • ваучери на сертифікацію продукції — до 100 тисяч

Та нові види ваучерів:

 • ваучери на участь у закордонних виставково-ярмаркових заходах — до 100 тисяч
 • ваучери на перекваліфікацію працівників та присвоєння / підтвердження професійних кваліфікацій — до 30 тисяч

Детальніше про ваучери від ЛОВА читайте на сайті Адміністрації. 

Цікаво, що з 2021-го року наша компанія як бізнес, що надає консалтингову послуги, перекваліфіковується і надає експертну підтримку малому та середньому бізнесу в рамках ваучерів від ЛОВА.

Так, у 2021 рік, компанії Metal Group, 3D Tech Additive, ФГ Озеро отримали ваучер на консультаційні послуги агенції PPV та успішно скористались ними.

Програма ваучерної підтримки ЛОВА — це успішна практика завдяки багатьом факторам. Дякуємо усім, хто долучається до її співтворення.

Ваучери ЛМР 

У 2021 році Володимир Воробей, директор агенції PPV долучився до реформування програми ваучерної підтримки бізнесу від Львівської Міської Ради.

У результаті у 2022 році ваучерну підтримку надали 79 підприємствам, Львова зокрема:

 • 8 компенсаційних ваучерів підприємствам, що постраждали від російської військової агресії;
 • 6 інвестиційних ваучерів на розширення та розвиток підприємств;
 • 10 ваучерів на релокацію підприємствам, які перемістили власні виробництва до ЛМТГ із територій, на яких ведуться бойові дії;
 • 52 ваучери на енергозабезпечення для часткової компенсації витрат за придбання генераторів.

Ми, як агенція економічного розвитку PPV, надавали підтримку компаніям завдяки ваучерам від ЛМР. А саме, для Hoyra — розробляли стратегію розвитку, а Львівській свічковій мануфактурі — формат маркетингових колаборацій.

Зараз ще можна зголоситись на ваучери від ЛМР за посиланням: https://cutt.ly/p5ON5LB

Ваучери в Івано-Франківську

З 4 травня 2023 року в Івано-Франківській громаді стартувала програма ваучерної підтримки бізнесу на:

 • інновації (створення нових продуктів, патентування, реєстрація авторського права),
 • маркетинг (наприклад, розробка вебсайту, брендування продукту, продаж через інтернет-магазини)
 • консалтинг (діяльність спрямована на покращення бізнес-процесів та оцінку інвестиційної привабливості).

Бізнес може отримати до 60 000 гривень ваучерної підтримки.

Програма стартує в рамках проєкту “Нова економіка Франківська”, який втілює спільно консорціум партнерів: Втілюють проект спільно: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто.

 

 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.