Як громади залучають фінансування на підтримку бізнесу? Три приклади в рамках програми U-LEAD - PPV Knowledge Networks

Як громади залучають фінансування на підтримку бізнесу? Три приклади в рамках програми U-LEAD

Опубліковано PPV на

Команда експертів агенції PPV працює з представниками невеликих громад (до 50 тис. населення), щоб розробити проєкти для підсилення бізнесу в своїх громадах. Усе це в рамках великого проєкту, який підсилює децентралізацію, U-LEAD з Європою II. Географія – вся Україна, окрім тимчасово окупованих територій. Проєкт відбувається в два етапи та триває уже 7 місяців. 

У межах першого етапу цього проєкту Мирослава Даньків, Ольга Мельник, Володимир Воробей та Дмитро Симовоник, експерти агенції PPV, провели навчання для 60 громад. Кожна команда-учасниця мала можливість отримати серію консультацій в експертів та розробити проєктні ідеї, для вирішення викликів бізнесу у своїх громадах. У результаті, 32 громади напрацювали проєктні ідеї на основі навчального матеріалу курсу “Громада, дружня до бізнесу”. Потім експерти програми U-LEAD з Європою II обрали 15 найкращих. Тепер громади, в рамках другого етапу, доопрацьовують свої проєктні ідеї. Для цього організатори передбачили 5 семінарів-практикумів та індивідуальні консультації, а також супровід експертів, які допоможуть представникам громади покращити свої проєкти для підсилення місцевого бізнесу та економіки. 

Оля Мельник, яка працює з громадами як експертка зазначає: “Ми були приємно здивовані активною роботою команд-учасниць над своїми проєктними ідеями поміж двох етапів проєкту. Спеціалісти громад розпочали активну роботу із заінтересованими сторонами: партнерами, місцевим бізнесом. Частина громад врахували рекомендації експертів та внесли ряд змін у проєктні ідеї. Практично всі учасники уже активно шукають джерела фінансування для втілення ідей у життя, а окремі громади вже стали переможцями грантових конкурсів. Ми, зі свого боку, допомагаємо громадам покращити їх проєкти, підсилити вплив на розвиток бізнесу в громадах.

 

Другий етап ще триває, але уже є перші результати.

Деякі громади подали свої заявки на грантові конкурси і навіть виграли. От лише три приклади.

Смілівська громада

Представники громади Сміла (Черкаська область), долучилась до спільної заяви на грант від консорціуму місцевих партнерів (8 партнерів). Разом вони подались на фінансування в рамках програму EU4Business. Тепер частина проєктної ідеї, яку представники громади напрацьовували в рамках проєкту U-LEAD, – будуть втілювати в рамках гранту від EU4Business.

 

Виноградівська громада

Виноградівська громада також подала заявку на грантовий конкурс від програми EU4Business. Але з іншою ідеєю. В цьому випадку для заявки використали напрацьовану ідею в рамках навчання у проєкті U-LEAD з Європою II.

Овруцька громада: культурне підприємництво

Громада подала заявку на конкурс Українського культурного фонду. На програму, яка підтримує локальну культуру. Представники громади хочуть створити конкурентоспроможний культурно-креативний хабу – перший в Овруцькій громаді осередок культури та креативних індустрій для традиційних промислів і ремесел. Результатів конкурсу ще немає.

Що далі?

На сьогодні експерти агенції PPV продовжують втілювати другий етап проєкту та провели два з п’яти запланованих семінари про:

  • центри підтримки бізнесу,
  • передпроєктні дослідження та аналіз потреб у громаді.

Стежити за новинами проєкту U-LEAD з Європою можна тут.

PPV Knowledge Networks працює з місцевим економічним розвитком. Це є пріоритетним напрямком роботи нашої агенції. Більше проєктів у портфоліо Агенції економічного розвитку PPV.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами – членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.