Експерти PPV навчали 60 громад про інструменти підтримки бізнесу під час воєнного стану - PPV Knowledge Networks

Експерти PPV навчали 60 громад про інструменти підтримки бізнесу під час воєнного стану

Опубліковано PPV на

Упродовж жовтня-грудня 2022 року 180 учасників пройшли навчальну програму  “Громада дружня до бізнесу”, яку проводили експерти PPV Knowledge Networks Мирослава Даньків, Ольга Мельник, Володимир Воробей та Дмитро Симовоник.  Усе це в рамках великого проєкту з підтримки децентралізації в Україні від U-LEAD II. Серед учасників громади з усіх областей України, в тому числі, деокуповані та прифронтові громади.

Навчальна програма складалась з 3 модулів, які були поділені на 4 семінари та 2 практикуми-воркшопи. Серед учасників переважно працівники виконавчих комітетів, міських та сільських рад. Попри проблеми зі світлом, інтернетом та постійними обстрілам українських територій росіянами, представники громад були активними. 

Під час навчання, окрім теоретичних лекцій та розвитку спроможностей, громади напрацьовували проекти економічного розвитку, які спрямовані на підтримку та розвиток бізнесу. На практичних заняттях громади представляли та обговорювати ідеї цих проєктів. 

За спостереженнями наших експертів представникам громад бракує досвіду створення розвиткових можливостей для місцевого бізнесу. Є потреба робити ідеатони, хакатони, зустрічі для обміну досвідом.

«Громади неодноразово вказували, що їм бракує спілкування з іншими громадами, нагоди обмінюватись досвідом. На одному з обговорень громада-учасниця запросила іншу приїхати до себе, щоб розповісти про успішно втілені проєкти. Така співпраця громад дуже підсилює країну та економіку», ділиться спостереженням Ольга Мельник, експертка PPV Knowledge Networks.

 

 

Після навчання представники громад мали можливість отримати додаткову консультацію експертів для фіналізації та покращення проектної ідеї, третина – скористались нею. 

В результаті ми отримали 32 аплікаційні форми з ідеями проєктів. У січні триває 2 етап конкурсу: оцінювання ідей та визначення переможців, які отримають подальшу підтримку експертів.

Стежити за новинами проєкту U-LEAD з Європою можна тут.

PPV Knowledge Networks працює з місцевим економічним розвитком. Це є пріоритетним напрямком роботи нашої агенції розвитку. Більше проєктів у портфоліо.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами – членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.