Гранти для громад. Експерти PPV підсилюють розвиток громад у програмі U-LEAD з Європою - PPV Knowledge Networks

Гранти для громад. Експерти PPV підсилюють розвиток громад у програмі U-LEAD з Європою

Опубліковано PPV на

7 громад підготували якісні проєктні ідеї на грантове фінансування (6 уже подали). Так планують залучати кошти на підтримку проєктів розвитку місцевого бізнесу в своїх громадах (через гранти для громад). Розробили заявки з експертною підтримкою команди Агенції економічного розвитку PPV за підтримки програми U-LEAD з Європою II.

Це громади з центром в містах: Овруч, Підгайці, Брошнів-Осада, Баранівка, Кушугум, Красилів, Славута, тобто території Запорізької, Житомирської, Хмельницької, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Зараз команди громад, експертів та менеджерів чекають результати грантових конкурсів. 

За дизайном проєкту представники громади спершу навчались розробляти проєктні ідеї на семінарах-практикумах. Потім писали свої проєкти та консультувались з експертами. Зараз етап пошуку грантових конкурсів для залучення фінансування та подання заявок.

Вибірка проєкту така:

 

  • 60 громад пройшли навчальну програму “Громада дружня до бізнесу”, 
  • 32 з тих, які пройшли навчання, — сформулювали ідеї проєктів для підтрики місцевого бізнесу
  • 15 ідей відібрала конкурсна комісія до подальшого доопрацювання та навчання спеціалістів громад
  • 7 громад після додаткових навчань фіналізували проєктні ідеї у відповідній формі 
  • 6 заявок уже подали
  • 1 уже перемогла в грантовому конкурсі (станом на 30.08.2023)

У межах останнього етапу програми представники громад отримали глибший консалтинговий супровід експертів агенції PPV: Ольги Мельник, Мирослави Даньків, Володимира Воробея та Дмитра Симовоника.

“Минув майже рік від початку нашої роботи з U-LEAD над напрямком “Громада дружня до бізнесу”. За моїми спостереженнями, команди, які дійшли до фінальної фази проєкту, дуже виросли у розумінні процесу розробки проєктної ідеї. Ми постійно наголошували на алгоритмі дій, який треба виконати, щоб якісно розробити проєктну пропозицію, що призведе до системних змін — від ідентифікації та пріоритезації виклику економічного розвитку громади до пошуку інструментів вирішення, а не навпаки, — ділиться враженнями Ольга Мельник, експертка PPV та програми U-LEAD. — Громади подолали довгий шлях, який включав і навчання, і практичну роботу. Представники громад провели передпроєктні дослідження, виконали аналіз попиту, дослідили технічні аспекти проєктних ідей, провели зустрічі із представниками громадськості та бізнесу. Результати цієї роботи лягли в основу проєктних пропозицій. Ми з колегами-експертами консультували громади на кожному етапі розробки проєктної ідеї та відслідковували позитивні зміни у підходах громад до такої праці. І на завершення проєкту ми отримали 7 добре продуманих та якісно здизайнованих проєктних ідей, які готові для подачі на різні грантові конкурси для залучення фінансування”. 

 

Хочемо додати, що на попередніх етапах проєкту інші громади додатково подали ще 4 заявки на гранти, з яких 1 перемогла. Тут детальніше.

Про проєкти на гранти від громад.

Детальніше про суть проєктних ідей, які підготували громади.

1. Овруцька територіальна громада Житомирської області 

Тут громада планує перетворити міську бібліотеку у культурно-креативний KOLOHUB. В Овручі немає жодного сучасного публічного простору для розвитку, немає книгарні, відкритих майстерень або інших публічних просторів. Відповідно, відсутні місця для змістовного проведення часу, особливо молоддю. Але ця громада має потенціал для відродження традиційних ремесел, – деревообробка, каменеобробка, лозоплетіння, ткацтво та ін. Більшість самозайнятого населення (ремеслярі) працює вдома і не має можливості для розвитку, обміну інформацією та збільшення попиту на свою продукцію.

Саме Овруцька громада отримає подальше фінансування цієї ідеї завдяки грантовій підтримці. 

2. Підгаєцька територіальна громада Тернопільської області

Громада об’єдналась, щоб розвивати галузь бджільництва в Підгаєцькій громаді. Так з’явилась ідея створити Центр розвитку та підтримки бджільництва “Підгаєцький мед” з новими технологіями, автоматизованими підходами для дослідження та переробки бджолиної продукції. Такий центр допоможе зберегти існуючі пасіки, збільшити бджолосім’ї та створити нові пасіки, ефективніше та продуктивніше збирати мед, налагодити збут меду, розвивати компетенції пасічників. 

3. Брошнів-Осадська територіальна громада Івано-Франківської області

Громада має розуміння, що ефективна комунікація “влада-бізнес-громадськість” зможе поліпшити бізнес-клімат та зміцнити позиції малого і середнього підприємництва. Тому тут планують створити Центр підтримки бізнесу, який посилить економічний розвиток, сприятиме зростанню компетентності жителів громади різного віку у підприємництві. 

4. Славутська територіальна громада Хмельницької області

Тут громада планує розвивати індустріальний парк “Славута”. Сам парк створили і зареєстрували 10 років тому, але на його територію зайшов лише один учасник, який у зв’язку із війною в Україні не розпочав виробництво. Громада планує залучити фінансування, щоб розбудувати сучасну спеціалізовану інфраструктуру на території промислового парку “Славута”. Все для того, щоб створити сприятливі умови для започаткування екологічно чистого виробництва та інших об’єктів окремо визначених галузей на спеціальних пільгових умовах.

5. Баранівська територіальна громада Житомирської області

Проєкт передбачає створення Центру розвитку бізнесу, команда якого впроваджуватиме інструменти підтримки підприємництва та стимулюватиме розвиток малого та середнього бізнесу через навчання, інформування та консультування існуючих та новостворених компаній.

6. Красилівська територіальна громада Хмельницької області

Тут громада планує будівництво Green Energy Engineering Center (GEEC) на території індустріального парку «КРАСИЛІВ ТЕХНОПОРТ». Це сучасна будівля на території новоствореного індустріального парку, яка поєднуватиме в собі: оновлене конструкторське бюро ATON; Центр дуальної освіти ATON та професійного технічного училища (ліцею); Центр нових професій; програми професійної та неформальної освіти.  А ще мейкерспейс – громадська майcтерня, у якій кожний матиме можливість випробовувати та реалізовувати найсміливіші ідеї у сфері інновацій. Також резиденти зможуть користуватись обладнанням та використовувати його. 

7. Кушугумська територіальна громада Запорізької області.

Громада розробила проєкт “Центр підтримки бізнесу та розвитку підприємництва Кушугумської громади”. Тут планують створити окремий фізичний простір, де представники бізнесу громади зможуть проводити зустрічі, навчання отримувати консультації та іншу підтримку.

 

Стежити за новинами програми U-LEAD з Європою можна тут, або на сайті програми.

Агенція економічного розвитку PPV працює над розвитком місцевого економічного розвитку. Це є пріоритетним напрямком роботи нашої агенції. Більше проєктів у портфоліо Агенції економічного розвитку PPV.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою” спільно фінансується ЄС та його державами – членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.