Як залучити європейське фінансування на проекти та розробки у сфері нанотехнологій, новітніх матеріалів та нових виробничих процесів? - PPV Knowledge Networks

Як залучити європейське фінансування на проекти та розробки у сфері нанотехнологій, новітніх матеріалів та нових виробничих процесів?

Опубліковано PPV на

1 липня у Івано-Франківську відбулась інформаційна зустріч з Анною Змієвською, експерткою у сфері залучення грантового фінансування для наукових та інноваційних проектів, експерткою проекту FIT-4-NMP  (Intelligentsia), що висвітлює програму “Горизонт Європа”.  

Горизонт Європа — це найбільша програма ЄС з надання грантового фінансування на дослідження і розробки, фінансування надають на основі конкурсного відбору, а заявки оцінюють незалежні експерти.

«Це була реальна можливість розібратися у дуже складній програмі фінансування інноваційних проектів у сфері нанотехнологій, новітніх матеріалів та нових виробничих процесів. І тематика складна і програма дуже непроста. Що важливо: Україна має незначний досвід участі у Програмі. А тут представили проект (FIT-4-NMP), який не тільки розповідає про програму, а й надає допомогу у підготовці заявки, підбору партнерів», – пояснює Люба Мочарська, експертка з грантового менеджменту PPV Knowledge Networks. 

Бюджети участі в програмі орієнтуються на суми від 1 млн євро.

Програма фінансує:

  • дослідження та інноваційні розробки;
  • налагодження зв’язків та координування досліджень;
  • підтримку та розвиток наукового потенціалу;
  • комерціалізацію результатів досліджень та інноваційних розробок;

Хоча скористатись перевагами та взяти участь у програмі змогла відносно мала кількість українських підприємств, але при систематичній роботі в українських компаній є великий потенціал. 3 травня 2022 року, Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», виконання якої створить сприятливі умови для науково-дослідницької діяльності, розбудови національної інноваційної екосистеми та комерціалізації розробок.

Зараз success rate (співвідношення поданих та підтриманих заявок) українських компаній у програмі складає 10 %, у той же час Великобританія та Німеччина мають показник близько 16%. Тут важливо, що серед заявок від українських підприємств великий відсоток заявок, які не проходять відбір на технічному рівні. Саме тому існує програма FIT-4-NMP (program in the fields of nanotechnologies, advanced materials and new manufacturing processes – NMP), яка сприяє навчанню та покращенню якості подачі заявок. 

Ще одна можливість взяти участь в програмі: Hop On Facility. Це нагода для учасників з українських компаній приєднатися до вже профінансованих колабораційних проектів у рамках секції Pillar 2 та EIC Pathfinder. Перелік проектів, до яких можна долучитися в рамках Hop On Facility доступний на сайті Єврокомісії, і він постійно оновлюється. Перевага участі в таких активностях в тому, що тут немає складних аплікаційних заявок, – діє тільки пряма комунікація з компанією, яка реалізовує проект і бюджети співпраці складають 200-300 тисяч євро. (!) Наступний дедлайн подачі 10 листопада 2022. 

«Це ще одна крута можливість, яку представили на семінарі – долучитися до вже діючого проекту. Такий інструмент Єврокомісія впровадила вперше і Україна може користатись цим інструментом», – пояснює Люба Мочарська, співорганізаторка семінару.

Окрім представлення програми Анною Змієвською, на зустрічі Артур Воронич, директор «Центру міжнародного співробітництва Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу» розповів про успішні кейси українських компаній, які стали учасниками різних міжнародних програм.

Програма “Горизонт Європа” відкрита для України. Але взяти участь у ній змогло небагато українських підприємств. Команда проєкту «Нова Економіка Франківська», закликає українські компанії, стартапи та науковців скористатись можливістю. Якщо маєте питання чи запити – пишіть на сторінку Save Business Now.

Подія відбулась в рамках проєкту Нова Економіка Івано-Франківська, який фінансується в межах програми «Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.