10 ключових спостережень з дискусії CIT «Patreon в Україні — чи варто і кому він реально потрібен?» - PPV Knowledge Networks

10 ключових спостережень з дискусії CIT «Patreon в Україні — чи варто і кому він реально потрібен?»

Опубліковано PPV на

19 серпня відбулася вже 12 подія із серії Creative Industries Talks про можливості краудфандингової платформи Patreon в Україні.

Вебінар відбувся в рамках реалізації проєкту “Payscious – промоція підтримки культури індивідуальними внескодавцями“, що підтримує House of Europe.

Дякуємо за участь Андрію Капранову (Youtube-канал “імені Т.Г. Шевченка“), Роману Гапачило (“Наші без Раші” та музичний гурт “Kurwa Matj“) та Артему Албулу (“Клятий раціоналіст“). Модерувала розмову Анастасія Войтюк — музикантка, менеджерка культури, одна із засновниць проєкту Payscious.


Основні висновки з події:
1.

Patreon особливий завдяки стабільності та регулярності, тому він зручніший для користувачів, які хочуть сталу підтримки. На противагу, Спільнокошт та схожі краудфандингові платформи краще підходять для тих, хто хоче отримати фінансування на окремі проєкти чи одноразові внески.

2.

Саме періодичність платежів на Patreon змушує створювати продукти постійно. Це стимул робити не тільки регулярний, але й ексклюзивний контент у нових форматах для своїх патронів.

3.

Немає універсального рецепта, як краще оформити свою сторінку на Patreon та які розміри внесків пропонувати (1, 2 чи 5 доларів). Варто звернути увагу на успішні практики й застосовувати ті, що найкраще підходять саме вам.

4.

Ваша аудиторія на Patreon може зростати й плавно, і стрибкоподібно. До прикладу, органічний ріст кількості патронів відбувається після виходу кожного нового епізоду чи порції іншого контенту.

5.

Patreon — це чудовий спосіб перевірки вашого продукту. Чим вища цінність контенту, тим більше внесків від прихильників. Якщо ви не отримуєте або стали менше отримувати внесків, то це означає, що аудиторія не задоволена тим, що ви робите. Тому своїх патронів — чинних та майбутніх — варто поважати та створювати дійсно якісний контент регулярно.

6.

Винагороджувати патронів можна по-різному: надавати їм ексклюзивний контент на самій платформі, надавати доступ до унікального контенту на інших платформах, наприклад, Youtube чи надавати доступ до нового загальнодоступного контенту швидше.

7.

Маленьких внесків не буває. Навіть один долар — це один долар, хоч комісія на такий переказ забере велику частину суми.Не слід це сприймати як жебракування: в Україні за останні роки сформувалася культурна спільної підтримки, тому самі прихильники сприймають внески як подяку за добру роботу.

8.

Patreon може бути й основним, і другорядним джерелом доходу проєкту, проте він не повинен бути єдиним. Будьте готовими інвестувати власні кошти або кошти з інших джерел для створення контенту, аби потім платформа стала самоокупною.

9.

Ваша аудиторія йтиме за вами на Patreon, а не її там шукатимете. Патрони не заходить просто так на платформу і не шукають, кого б це підтримати, тому слід формувати спільноту прихильників ще до виходу на Patreon.

10.

На жаль, Patreon не дає статистики про аудиторію, тому часто важко зрозуміти, як вона виглядає загалом. Втім, ви можете переглянути звіт за податками, щоб з’ясувати географію ваших патронів.

 


 

Запрошуємо долучитися до опитування про можливості фінансової підтримки культури в Україні, яке допоможе дослідити, як саме українці схильні підтримувати культуру та який досвід залучення фінансування мають культурні оператори в Україні.

Опитування анонімне, орієнтовний час проходження — до 15 хвилин.

ОПИТУВАННЯ

 


У 2017 році агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks ініціювала Creative Industries Talks — серію подій у Львові, щоб сформулювати та виносити на публічне обговорення важливі для ринку питання креативних індустрій.

Creative Industries Talks ed.12 відбуваютсья в межах проекту Payscious, за підтримки House of Europe та Європейського Союзу. 

 

Категорії: Креативна економіка

PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.