Політики розвитку культури: над якими продуктами працюють у проєкті RES-POL? - PPV Knowledge Networks

Політики розвитку культури: над якими продуктами працюють у проєкті RES-POL?

Опубліковано Ємець Оксана на

Однією з цілей проєкту RES-POL є посилення спроможності Міністерства культури та інформаційної політики у розробці, формуванні і реалізації актуальних та ефективних державних політик для галузі культури. 

Політики це набір стратегічних підходів, які використовують органи влади, щоб управляти різними секторами та забезпечити їхній сталий розвиток. Стратегічні підходи визначають пріоритетні проблеми відповідного сектора та способи їх вирішення через регулювання, інформування, фінансування, розвиток спроможності, формування мереж, або визначення ролі тих чи інших інституцій та установ.   

Експерти проєкту RES-POL напрацьовуватимуть політики у чотирьох   секторах – мистецтво та культура, креативні індустрії, культурна спадщина та медіа.

Процес розробки політик включає 4 типи напрацювань (аналітичних матеріалів)

 • Звіт про істотні проблеми сектору культури

Формування списку істотних питань (проблем) у секторі, зібраних на основі вивченої аналітики, інтерв’ю із учасниками секторів, фокус-груп, опитувань тощо. Пріоритезація істотних питань.  

 • Бриф пропозицій механіки розв’язання цих проблем

Формулювання обґрунтованих пропозицій для вирішення (підходи, зміни до нормативно-правових актів, тощо). Пропозиції повинні бути проговорені та верифіковані із заінтересованими сторонами.

 • Стратегія сектору культури

План дій у горизонті 2025-2027 та 2027+ для ключових заінтересованих сторін сектору.

 • Операційна програма

Механізми впровадження запропонованих підходів, які передбачають фінансування, для розв’язання проблем (програми для можливого фінансування коштами донорів або з державного бюджету тощо).

Політики, які розроблять експерти RES-POL, можуть і мають стати робочим інструментом для впровадження змін.

Збираємо аналітику та стратегічні напрацювання щодо культури

Зараз команда проєкту RES-POL увійшла в фазу аналізу і мапування поточної ситуації. Ми активно збираємо стратегічні напрацювання і аналітику щодо культури для проєкту RES-POL.

Якщо ви знаєте про такі матеріали, або є їхніми авторами та готові ними поділитися для спільного результату, надішліть їх, будь ласка, на пошту

res-pol@ppv.net.ua

Усі ці напрацювання експерти відповідних секторів (мистецтво, креативні індустрії, культурна спадщина та медіа) вивчать та використають для опису існуючої ситуації та визначення істотних проблем культури. 

Приклади напрацювань, які ми шукаємо: 
 • аналітичні звіти, записки, матеріали;
 • базові звіти про різні сектори: регіональні чи національні;
 • рекомендації для культурних менеджерів, операторів культури, органів місцевого самоврядування;
 • стратегії розвитку культури: місцеві, регіональні;
 • програми розвитку культурних секторів;
 • концепції та описи моделей роботи культурних об’єктів;
 • дослідження ринків (дизайну, креативних індустрій);
 • соціологічні дослідження в сфері культури;
 • інше.

Цю публікацію створили за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю Громадської спілки “Центр регіональний розвиток” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.