Ще 5 громад готують заявки на транскордонну програму Interreg NEXT Poland-Ukraine - PPV Knowledge Networks

Ще 5 громад готують заявки на транскордонну програму Interreg NEXT Poland-Ukraine

Опубліковано PPV на

13-14 грудня експерти Агенції PPV організували вже другий тренінг з підготовки концепцій грантових заявок на транскордонну програму Interreg NEXT Poland-Ukraine 2021-2027 спільно з Асоціацією місцевих рад Львівщини “Ради Львівщини”.

Цього разу над ідеями проєктів для розвитку туризму в громадах працювали представники Пустомитівської, Старосамбірської, Козівської, Золочівської та Великомостівської територіальних громад.

Юліана Красник, представниця громади Старого Самбора, так розповідає про тренінг: “Зазвичай ми вузько дивимось на свої проблеми. Проте коли приїжджаєш на подібне навчання, то починаєш проблеми бачити ширше, в контексті. Тут ми з колегами зрозуміли на які саме нюанси варто звертати увагу, коли пишеш грантову заявку. Ми точно будемо подаватись на конкурс, але попереду ще багато роботи над концепцією”. 

Загалом на навчання зареєструвалось 42 громади. Перша 5-ка громад почала готувати свої заявки у жовтні на такому ж навчанні. 

 

“Участь у цьому навчанні – це не лише можливість отримати фінансування для громад, але й шанс навчитися готувати грантові заявки, які відкривають двері до нових перспектив та інновацій. Так, громади Львівщини навчаються створювати проєкти та творити майбутнє своєї території, де туризм та співпраця – ключові складові розвитку”, – розповідає Данило Сороковий, виконавчий директор Асоціації Місцевих Рад “Ради Львівщини”.

Після навчання громади готують свої концепції та надсилають експертам, щоб ті змогли відкоментувати. Далі представники громад можуть удосконалити концепції та почати шукати партнерів для реалізації проєктів міжнародного співробітництва. 

Якщо вам цікаво які ідеї готують громади – пишіть нам. Ми зберемо інформацію та опублікуємо.

Нагадаємо, учасники тренінгу 13-14 грудня були:
  • Пустомитівська громада;
  • Старосамбірська громада;
  • Козівська громада;
  • Золочівська громада;
  • Великомостівська громада.

“Мені було дуже цікаво працювати з цими групами. Ідеї проєктів спершу були сирими, але в процесі тренінгу трансформувалися і сформувались в дуже цікаві концпти. Я вважаю, що з 5-ти громад, принаймнмі 3-и вже мають чудові конкурентноспроможні ідеї, з якими можуть подаватись на конкурс”, – ділиться враженнями Люба Мочарська, спікерка тренінгу, грантова менеджерка, експертка Агенції економічного розвитку PPV.

Конкурс Interreg NEXT Poland-Ukraine відкриється у 2-ому кварталі 2024 року. Пріоритетом у 2024-му є проєкти у сферах: туризм та співпраця (заходи, спрямовані на підвищення ефективності державного управління). Загальний бюджет програми – більше 35 млн. євро на розвиток туризму та більше 5 млн. євро на розвиток співпраці.

“Ради Львівщини” – об’єднує 7 районних рад та 73 територіальні громади. Головним завданням асоціації є – забезпечити максимальний та динамічний розвиток її членів. 

 

Програма Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 діє в рамках цілі «Європейське територіальне співробітництво» (Interreg) та Інструменту сусідства, міжнародного співробітництва та розвитку (NDICI). Програмний документ ухвалила Європейська Комісія у 2022 році.

Загальною метою Програми є підтримка процесів транскордонного розвитку на прикордонні Польщі та України. Як і її попередники, Програма PL-UA адресована прикордонним регіонам Польщі та України та всім неприбутковим установам із цих регіонів. Європейський Союз виділив на Програму загалом 235,9 млн євро (214,4 млн євро – на проєкти).

Більше новин про роботу агенції PPV над місцевим економічним розвитком читайте тут. 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.