Громади Львівщини готуються подавати заявки на транскордонну програму Interreg NEXT Poland-Ukraine - PPV Knowledge Networks

Громади Львівщини готуються подавати заявки на транскордонну програму Interreg NEXT Poland-Ukraine

Опубліковано PPV на

5 громад Львівщини опрацьовували ідеї проєктів під час дводенної навчальної програми (12-13 жовтня) від Агенції економічного розвитку PPV з підготовки концепцій грантових заявок на транскордонну програму. 

Це Підберізцівська, Новороздільська, Мостиська, Рава-Руська та Турківська громади. Їх відібрали до участі серед 42 зацікавлених претендентів.

Тепер кожна з 5-ти громад має концепцію проєкту та налагоджує партнерства для реалізації проєктів міжнародного співробітництва. Так підсилюємо місцевий економічний розвиток на Львівщині спільно з Асоціацією Місцевих Рад “Ради Львівщини”.

«На самому навчанні 15 мотивованих учасників та учасниць з 5 громад вчились розробляти ідеї проєктів та формувати концепції на основі логіки інтервенції. На сьогодні ми вже отримали готові концепції проєктів. Ми їх вивчимо та підготуємо 

рекомендації для покращення. Будемо вболівати, щоб громади стали переможцями грантового конкурсу і підсилювали економічний розвиток на місцях», –  пояснює Оля Мельник, менеджерка навчальної програми, експертка PPV

Громади підготували такі ідеї:
  • Турківська громада – створення умов для розвитку екстремального туризму на озері-кар’єрі «Блакитна лагуна»: канатна дорога, навчання парапланеристів, дайвінг.
  • Новороздільська громада – створення візит-центру для представлення археологічних, історичних, природних та постіндустріальних пам’яток, а також відновлення 3 об’єктів на території дії проєкту.
  • Мостиська громада – створення міжнародного інтерактивного науково-мистецького простору на базі палацу Страхоцького у м. Мостиська.
  • Рава-Руська громадавідновлення лінії оборонних об’єктів історичної спадщини та облаштування музею обороноздатності.
  • Підберізцівська громада реконструкція території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва в с. Верхня Білка. Організація світлового шоу, фестивалів, оновлення озера».

Наступний конкурс Interreg NEXT Poland-Ukraine відкриється у 2-ому кварталі 2024 року. Пріоритетом у 2024-му є проєкти у сферах: туризм та співпраця (заходи, спрямовані на підвищення ефективності державного управління). Загальний бюджет програми – більше 35 млн. євро на розвиток туризму та більше 5 млн. євро на розвиток співпраці.

«Таке навчання підсилює спроможність громад залучати додаткове фінансування ззовні, від міжнародних партнерів. Дохідна частина громади буде зменшуватись, бо значну частину коштів скеровують на оборону. Тому треба навчитись писати заявки на грантові конкурси. Представники громад тут навчаться писати концепції складних транскордонних заявок, знаходити партнерів, а потім самостійно зможуть подаватись на менші та простіші конкурси та програми», – розповідає Данило Сороковий, виконавчий директор Обласної Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини».

«Ради Львівщини» – об’єднує 7 районних рад та 73 територіальні громади. Головним завданням асоціації є – забезпечити максимальний та динамічний рохвиток її членів. 

Програма Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 діє в рамках цілі «Європейське територіальне співробітництво» (Interreg) та Інструменту сусідства, міжнародного співробітництва та розвитку (NDICI). Програмний документ ухвалила Європейська Комісія у 2022 році.

Загальною метою Програми є підтримка процесів транскордонного розвитку на прикордонні Польщі та України. Як і її попередники, Програма PL-UA адресована прикордонним регіонам Польщі та України та всім неприбутковим установам із цих регіонів. Європейський Союз виділив на Програму загалом 235,9 млн євро (214,4 млн євро – на проєкти).

Органузатори шукають можливості повторити таке навчання для громад і надалі. Тож, стежте за анонсами. Більше новин про роботу агенції PPV над місцевим економічним розвитком читайте тут. Підписуйтесь на наш телеграм-канал для громад тут. 

 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.