Аналітичні матеріали RES-POL: сектор культурна спадщина - PPV Knowledge Networks

Аналітичні матеріали RES-POL: сектор культурна спадщина

Опубліковано Kosheleva Svitlana на

Експерти та експертки RES-POL представили перші аналітичні матеріали у секторі культурна спадщина. Ці аналітики окреслюють кореневі проблеми та істотні питання політик сектору та кожного з його підсекторів, а також наскрізного питання пам’яті та ідентичності. 

Культурна спадщина — 1 з 4 секторів проєкту RES-POL, що охоплює підсектори: нематеріальна культурна спадщина, нерухома спадщина, рухома спадщина, спадщина, що не підпорядкована Міністерству культури та стратегічних комунікацій (заповідники, архіви, наукова спадщина, природничі колекції й тощо). 

Ключова експертка сектору — Ольга Сагайдак, експерти та експертки підсекторів: Ольга Балашова, Юлія Гнат, Олександра Ковальчук, Ірина Каць, Павло Гольдін, Віктор Дворніков.  Разом вони провели серію глибинних інтерв’ю з представниками галузі, фокус-групи в середовищі, відкриті та закриті обговорення, щоб максимально залучити заінтересованих сторін розвитку галузі та визначити істотні питання сектору. Напрацьовані матеріали стали основою для підготовки аналітичних записок по істотних питаннях у підсекторах та базового звіту про стан сектору. 

Аналітичні матеріали читайте на сайті Агенції економічного розвитку PPV.

Фото: експерти та експертки RES-POL працюють з фокус групами на форумі #дійзадляспадщини

Результати досліджень у секторі

Кореневі проблеми сектору культурна спадщина:

  • Вплив війни
  • Втрати людського капіталу
  • Низький рівень загальної обізнаності та брак фахових компетенцій 
  • Державна політика не відповідає сучасним викликам
  • Державне регулювання і управління застаріле й неефективне
  • Інституції слабкі й несамостійні
  • Фінансування не дає змоги зберігати КС, інституції, людей

У базовому звіті експерти представили 39 істотних питань політик, які є спільними для всього сектору Культурної спадщини та окреслюють проблеми у п’яти напрямках: регулювання, фінансування, інформування, інфраструктура, компетентності.

Для кожного з підсекторів вони підготували аналітичні записки, що окреслюють ситуацію на законодавчому рівні та загальну екосистему у підсекторах, представляють переліки реєстрів та стратегічних документів. Також ці аналітики описують соціальні, фінансові та інші перешкоди, кореневі проблеми та істотні питання політик.

Аналітичні записки доступні за посиланнями:

Також, у базовому звіті про стан сектору культурної спадщини експерти окреслили 20 істотних питань пам’яті та ідентичності разом зі стратегічними гіпотезами, що пояснюють передумови виникнення проблем та шляхи їх розв’язання.

 

Читати базовий звіт

 

20 грудня в Києві відбулась презентація продуктів RES-POL у секторах: культурна спадщина, культура і мистецтво, креативні індустрії. На події Ольга Сагайдак, ключова експертка сектору, окреслила три стратегічні цілі політик сектору культурна спадщина:

  • Зберегти спадщину. Передати майбутнім поколінням спадщину в усьому різноманітті, вберегти максимум. 
  • Зберегти і зміцнити людський капітал. Посилити інституції 
  • Зберегти пам’ять та ідентичність. Примножити знання.

Також, експерти та експертки сектору представили до обговорення попередній перелік політик для кожного з підсекторів — з цими пропозиціями рішень для виявлених в спектрі проблем можна ознайомитись у презентації. Незабаром, вони фіналізують ці напрацювання у стратегічні брифи.

 

Читайте більше новин проєкту RES-POL на сайті Агенції економічного розвитку PPV, а також на сторінці RES-POL у facebook

Цю публікацію створили за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю Громадської спілки “Центр регіональний розвиток” (ГС Агенції економічного розвитку PPV) і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *