Експерти проєкту RES-POL розповідають про культурні політики України в подкасті Невігласка
“Невігласка в культурних політиках України” — новий діалоговий подкаст від Олександри Голобородько в якому вона спілкується з діячами культури. Серед запрошених учасників проєкту експерти та експертки RES-POL: Володимир Воробей, керівник групи ключових експертів проєкту RES-POL, директор Агенції PPV, Альона Каравай, ключова експертка сектору мистецтво та культура, Галина Григоренко (до листопада – експертка з узгодження політик в RES-POL)
Проєкт “Невігласка” стартував у вересні на сторінці дослідницької платформи культурного менеджменту Teal Culture. Серія епізодів Невігласки спрямована дослідити тему формування культурних політик та спонукати слухачів до продуктивних діалогів у культурному середовищі країни.
Загалом, заплановано 10 епізодів, що охоплюють питання:
- що таке політики, хто їх формує і на що вони спираються у своїй основі;
- що таке сенси й наративи: вони виникають чи їх створюють;
- які культурні політики сьогодні діють в Україні;
- на які виклики вони відповідають, а які ігнорують;
- чи підходять нам європейські моделі розвитку культурного сектору;
- яких стратегічних цілей ми хочемо досягти у сфері культури у найближчі 5-10 років.
Експерти та експертки RES-POL долучились до проєкту у трьох випусках
Володимир Воробей, директор Агенції економічного розвитку PPV, керівник групи ключових експертів проєкту RES-POL, член наглядової ради Українського культурного фонду та інноваційного центру Promprylad.Renovation.
У подкасті Володимир розповідає як культура впливає на економічні процеси, як держава може вигідно розвиватися через культурні індустрії та чому проєкт RES-POL має важливе значення для формування майбутніх культурних політик України.
Альона Каравай, ключова експертка сектору культура і мистецтво, культурна менеджерка та кураторка, співзасновниця Іншої Освіти та Асортиментної кімнати, керуюча партнерка в агенції proto produkciia, співзасновниця карпатської резиденції “Хата майстерня” та медіа про мистецтво Post Impreza.
В епізоді експертка допомогає розібратись з питаннями: чи можливе існування policy без policies, хто має бути головним драйвером культурних політик, навіщо потрібен незалежний сектор культурних дієвців, як медіа допомагає будувати культурні наративи та в чому полягає криза культурної журналістики, а також розповідає про проблеми освіти в секторі культури та важливість горизонтальних зв’язків.
Галина Григоренко – була залучена у проєкт RES-POL до листопада 2024 як експертка з узгодження політик. Галина культурна менеджерка, засновниця проєкту Open Opera Ukraine, членкиня правління Коаліції дієвців культури, працювала у держсекторі та була головою Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти заступницею міністра культури, а нині вона призначена першою заступницею міністра культури та стратегічних комунікацій.
Галина розповідає про динаміку розвитку культурних політик, взаємозв’язки між урядовцями та представниками культурного сектору, проблеми фінансування культури та кадровий голод, а також пояснює в чому полягає складність побудови стосунків між культурними дієвцями і бізнесом.
Подкаст “Невігласка в культурних політиках України” доступні на youtube, soundcloud та spotify.
Більше новин RES-POL читайте на нашому сайті та сторінці проєкту в фейсбук.
“Невігласка в культурних політиках України” реалізовується завдяки грантовій програмі Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні. Також проєкт відбувається за підтримки Ukrainian-Danish Youth House
Авторка проєкту — Олександра Голобородько, культурна менеджерка та дослідниця з майже 15-річним досвідом управління незалежними проєктами, зокрема співпрацювала з New Era Orchestra та Totem Dance Group. Галина веде дослідницьку платформу культурного менеджменту Teal Culture.
Цю публікацію створили за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю Громадської спілки “Центр регіональний розвиток” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
0 коментарів