Стартували REHERIT 2.0: розповідаємо про проєкт - PPV Knowledge Networks

Стартували REHERIT 2.0: розповідаємо про проєкт

Опубліковано Kosheleva Svitlana на

Разом з Центром міської історії розпочали роботу над новим трирічним проєктом  “REHERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину”. На першій публічні події проєту експерти PPV разом з партнерами представили цілі та можливості проєкту. 

14того березня у Центрі міської історії відбулась розмова “Вежі, парки, інформаційні центри: можливості та виклики спадщини” — це перша публічна подія проєкту “REHERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину”.

Під час першої частини публічної дискусії Володимир Воробей, директор Агенції PPV, разом з Софією Дяк, Центру міської історії, та Тетяною Шульгою, координаторкою сектору “Культура, національні меншини і гендерна рівність” у Представництві Європейського Союзу в Україні, обговорили тяглість проєктів від ReHERIT, який проходив у 2018-2021 роках у Львові та Умані, до REHERIT 2.0. над яким працюватимемо до 2028 року. Така тяглість дозволяє знаходити нові більш інклюзивні підходи до роботи з мультикультурною спадщиною та розвивати необхідні для цього компетентності серед працівників сфери культури.

“Спадщина – це не лише про минуле, а й про майбутнє наших громад. У проєкті ReHERIT 2.0 
ми працюватимемо з тим, як історія може працювати на розвиток міст і громад, стимулюючи  економічне зростання, туризм та локальне підприємництво. Важливо знайти баланс між збереженням, відновленням і переосмисленням спадщини, щоб вона не була тягарем, а стала ресурсом для сталого розвитку. Робота зі спадщиною – це можливість створювати нові сенси, залучати інвестиції та зміцнювати ідентичність у сучасному світі” – Оксана Сковронська, менеджерка проєкту REHERIT 2.0 від Центру “Регіональний розвитокАгенції PPV

У другій частину розмови взяли участь: Павло Богайчиком від Музею “Личаківський цвинтар”, Олег Погорілцем, директор Державного історико-культурного заповіднику “Межибіж”, та Тетяна Самсонюк від Центру цифрової історії у Рівному. Разом вони обоворили як можна актуалізовувати культурну спадщинуі та її можливості як інструмента для пошуку спільної мови, управлінських рішень та нових ресурсів всередині громад. 

Про що “REHERIT 2.0”?

Модернізація й ефективне управління спадщиною для сталого розвитку громадянського суспільства та громад — один з викликів для сучасної України. Цей виклик посилюється, коли доводиться мислити про спадщину спільну та складну, зокрема про місця свідчення та пам’яті масового насильства. XX століття сповнене радикальних політичних ідеологій, від нацизму до комунізму, залишило по собі чимало таких просторів. Й сьогодні це невідрефлексоване минуле спонукає нас до нових дискусій про небезпеку ієрархізації досвіду, упереджень, дискримінації та мови ненависті. Особливо гостро ці питання відчуваються сьогодні в умовах війни Росії проти України. 

Як сучасність у своєму підході до минулого дозволяє нам переосмислити досвід з історичної перспективи в нових реаліях? Як ми можемо відповісти на сучасні загрози та згуртувати суспільство навколо спільної спадщини? Як культурна спадщина може стати інструментом для пошуку порозумінь всередині спільноти?

Над цими питаннями ми спільно з Центром міської історії працюємо у проєкті “REHERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину”, де ми актуалізуємо локальну мультикультурної спадщини в Рівному, Меджибожі та Умані, задіюючи її потенціал для місцевого економічного розвитку, через туризм, залучення інвестицій та підтримку бізнесу у сферах культури.

Проєкт REHERIT 2.0 триватиме три роки та охопить 5 основних компонентів: 

  • освітня програма та мистецька інтервенція довкола теми мультикультурної спадщини міст;
  • збереження, оцифрування та створення цифрових колекцій історичних джерел (візуальної та усної історії) для сприяння діалогу про архівування як культурну практику та спільну спадщину;
  • розробка та пілотування нових підходів до управління мультикультурною спадщиною у Рівному, Меджибожі та Умані;
  • навчальна програма та створення експертної мережі для розвитку компетенцій фахівців у сфері спадщини та культурного менеджменту;
  • програма грантів для підтримки розвиткових ініціатив у громадах, які працюють з темою мультикультурного минулого.

Новини проєкту на сайті Агенції економічного розвитку PPV

Сайт проєкту REHERIT 2.0 / Cторінка у Facebook.

“REHERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину” реалізується Центром міської історії та Центром “Регіональний розвитокАгенції економічного розвитку PPV за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки  Європейського Союзу. Її наповнення є винятковою відповідальністю партнерів проєкту “REHERIT 2.0” і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *