Circular Design School — Українсько-британська школа з дизайну для кругової економіки - PPV Knowledge Networks

Circular Design School — Українсько-британська школа з дизайну для кругової економіки

Опубліковано PPV на

Запрошуємо дизайнерів до участі в україно-британському проєкті Circular Design School, що допоможе розвинути ваші компетенції у проєктуванні продуктів та сервісів за принципами кругової економіки.


Програма розроблена PPV Knowledge Networks у співпраці з британським центром дизайну та досліджень PDR.

Модель кругової економіки (circular economy) має на меті збереження та ефективне використання природних ресурсів і матеріалів.

Дизайн для кругової економіки (circular design) є одним із фундаментальних процесів, який уможливлює збереження природних ресурсів, та може суттєво зменшити екологічний слід продукту.

Дизайнери, які працюють над розробкою продуктів, виробів, сервісів, послуг, відповідають не лише за зручність, доступність, естетичний вигляд, комфорт цього продукту, а і за весь життєвий цикл — від ідеї до утилізації (переробки, перевикористання, переосмислення).


ПІД ЧАС НАВЧАННЯ ВИ

  • дізнаєтеся, що таке кругова економіка (circular economy)
  • дізнаєтеся, що таке круговий дизайн (circular design)
  • отримаєте набір інструментів для дизайну продуктів та сервісів за принципами кругової економіки
  • потренуєте навички застосування інструментів у практичній роботі у спільній команді з британськими та українськими учасниками проекту.

Українські та британські студенти навчатимуться в спільних групах та разом працюватимуть над проєктами під супроводом досвідчених українських та британських менторів.


ДЛЯ КОГО

1. Студенти старших курсів, які навчаються за напрямком продуктовий дизайн, сервісний дизайн з України та Великобританії.

2. Дизайнери, які вже працюють в сфері продуктового дизайну, та хочуть розвиватися в напрямі кругового дизайну.

3. Менеджери та інноватори, які працюють над своїми стартап-проектами, повязаними з круговим дизайном.

4. Біотехнологи, які хочуть здобути нові знання зі сталого розвитку та навички з дизайну для кругової економіки.


ПРОГРАМА

Старт навчання 21 вересня
Завершення 15 жовтня


Теоретичний блок

6 модулів 2 рази на тиждень
(тривалістю 2 години)

Модуль 1 Від лінійної до кругової економіки. Дослідження житттєвого циклу продукту та оцінка його впливу на довкілля.
Модуль 2 Круговий дизайн. Базові поняття, стратегії, особливості.
Модуль 3 Системне мислення в дизайні. Основні етапи кругового дизайну.
Модуль 4 Кругова економіка та круговий дизайн в різних сферах: мода, харчова промисловість, виробництво пластику, міста.
Модуль 5 Інструменти кругового дизайну.
Модуль 6 Фасилітована групова дискусія та перевірка рівня засвоєння матеріалу.
Практичний блок

4 тижні в групах по 5 осіб

Ви будете працювати над розробкою прототипів розв’язання глобальних проблем у групах

 


ЕКСПЕРТИ


Доктор Кеті Беверлі
PDR, Cardiff Metropolitan University
Великобританія 🇬🇧

дослідниця сталості та кругової економіки на різних рівнях організації, відповідає в PDR за портфель академічних та комерційних дослідницьких проєктів, які використовують дизайн для позитивних екологічних, соціальних та економічних змін. Спеціалізується на застосуванні інноваційних проєктів для розробки кругових та сталих бізнес-моделей.


 

Доктор Анна Вішер
PDR, Cardiff Metropolitan University
Великобританія  🇬🇧

провідна дослідниця та практик у використанні методів креативного дизайну в рамках публічних консультацій та вироблення політик, керівниця з дизайну політик в PDR. Експертка Європейської комісії з питань інновацій та членкиня правління Бюро європейських асоціацій дизайну (BEDA). Анна є акредитованим майстром-тренером з дизайну сервісних послуг у глобальній Мережі Сервісного Дизайну.


 

Анастасія Мартиненко
голова ГО Zero Waste Society та ГС Zero Waste Alliance Ukraine
Україна 🇺🇦

екоконсультантка бізнесу та еколекторка, дослідниця. Розробила та провела близько 200 освітніх лекцій для різних компаній та організацій, авторка двох навчальних курсів для молоді та вчителів в тематиці сталого розвитку, кругової економіки, зміни клімату та поводження з відходами.


 

Клавдія Шевелюк
консультантка зі сталого розвитку,
засновниця Change Agency Responsible Future
Україна 🇺🇦

консультантка зі сталого розвитку, засновниця Change Agency Responsible Future. Спільно з партнерами з Естонії і Швеції консультує провідні українські та міжнародні організації і компанії з питань сталого розвитку, допомагає розробляти та впроваджувати стратегії сталого розвитку, політики соціальної та екологічної відповідальності, аналізувати життєвий цикл продукції, налаштовувати метрики за ESG-показниками для виміру впливу бізнесу на довкілля і суспільство, залучати зацікавлених сторін (стейкхолдерів) і об’єднувати їх навколо спільних цілей і цінностей, готувати щорічні нефінансові звіти.


ВАРТІСТЬ

  • Участь безоплатна для відібраних учасників
  • Кількість місць обмежена
  • Основна мова Школи англійська з паралельним перекладом на українську.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

РЕЄСТРАЦІЯ


 

Проєкт Українсько-британська школа з дизайну для кругової економіки реалізовується в рамках програми «Культура для змін» за підтримки Українського культурного фонду (Україна) та Британської Ради (Велика Британія).  PPV Knowledge Networks несе відповідальність за зміст, який не є офіційною позицією Українського культурного фонду (Україна) та Британської Ради (Велика Британія).

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

ucf.in.ua
www.facebook.com/ucf.ua

Британська Рада — міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої полягає у поглибленні культурних зв’язків та освітніх можливостей. Ми сприяємо дружньому діалогу та кращому порозумінню між людьми у Великій Британії та в інших країнах.

https://www.britishcouncil.org.ua/

 

Категорії: Сталість (Sustainability)

PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.