Організації підтримки бізнесу наближають перемогу України: 7 прикладів роботи - PPV Knowledge Networks

Організації підтримки бізнесу наближають перемогу України: 7 прикладів роботи

Опубліковано PPV на

З 24 лютого, першого дня незаконного повномасштабного вторгнення росії, організації підтримки бізнесу в Україні встигли організувати центри, ініціативи, цілі системи допомоги ЗСУ, захисникам, переселенцям, волонтерам та економіці України. 

Коротко: Організації підтримки бізнесу — це як галузеві, так і інші бізнес-асоціації, об’єднання, інституції та торгово-промислові палати, що відіграють ключову роль у підтримці малих та середніх підприємств (МСП). Вони надають бізнес-консультації та послуги для підтримки своїх учасників, а також сприяють поліпшенню бізнес-середовища, представляючи інтереси МСП у діалозі між державним та приватним секторами.

Як саме допомагають та на чому зосередились ці організації під час війни: у короткому огляді

ІТ-кластер 

Спільнота ІТ-спеціалістів та компаній Львова

Нові воєнні напрямки роботи: 

  • Кібербезпека: залучили 230 спеціалістів.
  • Комунікації та цифровий маркетинг: залучили 15 працівників.
  • Ініціатива Tax Pay Forward. Закликають IT-бізнеси сплатити податки наперед.
  • Кампанія про припинення ведення ІТ-бізнесу в росії. 
  • Центри для тимчасово переміщених осіб.
  • Організували центр збору найнеобхіднішого для армії та людей, які опинилися в скрутному становищі. Зараз сфокусовані на зборі техніки, засобів індивідуального захисту та медикаментів для військових.

Перші результати:

  1. Забезпечили силові структури важливою технікою, квадрокоптерами та спорядженням. 
  2. За десять діб війни відправили кілька тонн гуманітарної допомоги (медикаменти, продукти, одяг, речі першої необхідності) до Харкова, Києва, Бучі, Конотопа, Охтирки та Вінниці. 
  3. Облаштувати 5 центрів для тимчасово переміщених осіб. В них вже прийняли тисячі людей.

Сконтактувати:

CEO Club Ukraine

Закритий інтелектуальний клуб для лідерів бізнесу.

Нові воєнні напрямки роботи: 

  • Запустили фандрейзингову кампанію для підтримки Української Армії.
  • Планують виготовляти амуніцію (а саме бронежилети) в Україні у великих кількостях. 
  • Працює волонтерська група з логістики СEO Club.
  • Запустили окрему фандрейзингову кампанію щоб придбати 200 позашляховиків та пікапів для захисників України. 

Результати (станом на 22 березня):

  • 172 800 897 грн — загальна сума зібраних коштів. Серед закупівель фонду: бронежилети, тактичні шоломи та каски, оптичні прилади (тепловізори та біноклі), аналогові та цифрові рації, супутникові телефони, автомобілі, лікарські засоби та спеціальне медичне обладнання.
  • 250 тонн вантажів доставлено по містах України, з них: 53% товари першої необхідності; 27% товари спецпризначення; 17% товарів — фарма та медицина; 3% інше.

 

Координаційний Центр Забезпечення Спротиву #SaveUkraineNow

Save Ukraine NOW. Спільна ініціатива Івано-Франківської міської ради, Територіальної оборони Збройних Сил України в Івано-Франківську, Платформи «Тепле місто», інноваційного центру Промприлад.Реновація, Івано-Франківського Драмтеатру ім. Івана Франка, Громадської організації «Металаб», Громадської спілки «Бізнес Асоціація Івано-Франківська», Благодійний фонд «Апостол» та інші. 

Напрямки роботи:

  • Фандрейзинг.
  • Забезпечення ЗСУ та ТРО Івано-Франківська.
  • База даних аналітики всіх запитів.
  • Систематизація та постачання гуманітарної допомоги.
  • Координація взаємодії між владою, ЗСУ та волонтерами. 

Перші результати:

  1. Понад 14 фур гуманітарної допомоги від Координаційного центру Save Ukraine Now роз’їхались до Харкова, Сум та на Південь України.
  2. Виготовляють й постачають їжаки блокування транспортних шляхів для оборони населених пунктів України
  3. Закупили і передали Івано-Франківській Теробороні 10 лазерних ч/б принтерів, 20 ноутбуків та 3 кольорових фабрики друку.

Сконтактувати:

https://www.saveukrainenow.if.ua

 

Львівський регуляторний хаб. Незалежний аналітично-адвокаційний центр.

Створили Центр координації збору допомоги та коштів для ЗСУ, територіальної оборони, силових структур та тимчасово переміщених осіб (спільно з ЛОДА)

Напрямки роботи:

  • Централізований збір та опрацювання запитів на потреби (від війська, держ.структур).
  • Централізований збір та опрацювання пропозицій донорських організацій щодо забезпечення грошової та гуманітарної допомоги.
  • Збір коштів та гуманітарної допомоги від  діаспори у всьому світі.

Перші результати:

Закупили допомогу для бійців та цивільних на суму 100 000 євро.

Сконтактувати та підтримати:

https://www.facebook.com/258692577933505/posts/1315699318899487/

 

Мережа Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу 

Мережа Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу (ЦІПБ) об’єднує 11 інституцій в 11-ти обласних центрах України.

Напрямки роботи:

  • Підтримка бізнесу: поширення та роз’яснення інформації про зміни у законодавсті України в часі війни, допомога бізнесам з евакуацією. 
  • Допомога ЗСУ та усім захисникам України, а також переселенцям.
  • Спільна ініціатива #PauseFeesForUkraine: звернення до глобальних технологічних компаній з проханням призупинити нарахування абонентської плати за користування платними сервісами для українських клієнтів в часі російсько-української війни.

Перші результати ініціативи #PauseFeesForUkraine:

  1. Meta (Facebook) скасував абонентську плату за користування платними сервісами для українських клієнтів на три місяці. Наприклад, за використання інструменту Workplace.
  2.  Pipedrive теж скасував оплату українським клієнтам на три місяці і почав працювати над українською версією програмного забезпечення. 
  3. The Economist скасував річну оплату для передплатників з України. 

Львів

На прямий запит партнерів з ЄС експерти PPV Knowledge Networks розробили пропозиції політик підтримки малого та середнього бізнесу і креативних індустрій у період воєнного стану. 

Експерти PPV Knowledge Networks долучитись до створення Procure4Peace Ukraine —  це ініціатива закупівельників з ЄС та України для допомоги Україні з закупівлями під час війни. Уже можна користуватись першими напрацюваннями: списками верифікованих постачальників – військових аптечок та металевих пластин для бронежилетів.

Київ

Працюють в Києві з Радою директорів підприємств столиці, малими та середніми підприємствами, які працюють в місті, та основними бізнесами Києва.

Харків

Працюють з харківськими підприємцями по запитах.

Чернігів

ЦІПБ перемістився тимчасово до Івано-Франківська.

Зосередились на логістиці гуманітарної допомоги до Чернігова, Харкова, Києва, а також розробляють схему для релокації виробництв з Чернігова.

Івано-Франківськ

Надають та формують юридичні та бухгалтерські консультації бізнесам. Закривають інші запити. Займаються пошуком приміщень для релокацій.

Вінниця 

    Формують та надсилають гуманітарну допомогу, зокрема в Чернігів, Миколаїв та інші міста. Допомагають бізнесам з виходом на експорт, релокацією та перекваліфікацією.

    Board

    Всеукраїнська бізнес-спільнота. 8 міст України, понад 300 підприємців та сотні бізнес-проектів.

    Нові воєнні напрямки роботи: 

    • Впроваджують програми релокації бізнесу на Західну Україну.
    • Board QuickWins – швидкі бізнеси, які можуть бути запущені просто зараз: і для потреб армії, і для створення робочих місць, і компенсації втрат бізнесу.
    • Інформаційних фронт: займаються рекламою новин на аудиторію росії та білорусі в Facebook, TikTok, інформаційним штурмом через «Однокласники» і «Вконтакте» та кібербезпекою. А ще створили зручну інформаційну базу, яка використовується у боротьбі з російською пропагандою та допомагає людям поширювати перевірену інформацію про те, що відбувається в Україні!

    Сконтактувати:

    https://www.facebook.com/FriendlyBoard

     

    Платформа “Жінки в бізнесі” 

    Об’єднує жінок-підприємниць, представниць жіночих бізнес асоціацій та менторів для розвитку і навчання. 

    Нові воєнні напрямки роботи: 

    • Марафон «Україна понад усе!». Це 30-ти хвилинні онлайн-зустрічі, де експертки платформи дають поради щодо бізнесу, комунікацій та психологічної стійкості. Роблять це періодично: що кілька днів о 21:00.

    Стежити:

    https://cutt.ly/WBUP


    PPV

    Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.