Організації підтримки бізнесу наближають перемогу України: 7 прикладів роботи
З 24 лютого, першого дня незаконного повномасштабного вторгнення росії, організації підтримки бізнесу в Україні встигли організувати центри, ініціативи, цілі системи допомоги ЗСУ, захисникам, переселенцям, волонтерам та економіці України.
Коротко: Організації підтримки бізнесу — це як галузеві, так і інші бізнес-асоціації, об’єднання, інституції та торгово-промислові палати, що відіграють ключову роль у підтримці малих та середніх підприємств (МСП). Вони надають бізнес-консультації та послуги для підтримки своїх учасників, а також сприяють поліпшенню бізнес-середовища, представляючи інтереси МСП у діалозі між державним та приватним секторами.
Як саме допомагають та на чому зосередились ці організації під час війни: у короткому огляді
ІТ-кластер
Спільнота ІТ-спеціалістів та компаній Львова
Нові воєнні напрямки роботи:
- Кібербезпека: залучили 230 спеціалістів.
- Комунікації та цифровий маркетинг: залучили 15 працівників.
- Ініціатива Tax Pay Forward. Закликають IT-бізнеси сплатити податки наперед.
- Кампанія про припинення ведення ІТ-бізнесу в росії.
- Центри для тимчасово переміщених осіб.
- Організували центр збору найнеобхіднішого для армії та людей, які опинилися в скрутному становищі. Зараз сфокусовані на зборі техніки, засобів індивідуального захисту та медикаментів для військових.
Перші результати:
- Забезпечили силові структури важливою технікою, квадрокоптерами та спорядженням.
- За десять діб війни відправили кілька тонн гуманітарної допомоги (медикаменти, продукти, одяг, речі першої необхідності) до Харкова, Києва, Бучі, Конотопа, Охтирки та Вінниці.
- Облаштувати 5 центрів для тимчасово переміщених осіб. В них вже прийняли тисячі людей.
Сконтактувати:
CEO Club Ukraine
Закритий інтелектуальний клуб для лідерів бізнесу.
Нові воєнні напрямки роботи:
- Запустили фандрейзингову кампанію для підтримки Української Армії.
- Планують виготовляти амуніцію (а саме бронежилети) в Україні у великих кількостях.
- Працює волонтерська група з логістики СEO Club.
- Запустили окрему фандрейзингову кампанію щоб придбати 200 позашляховиків та пікапів для захисників України.
Результати (станом на 22 березня):
- 172 800 897 грн — загальна сума зібраних коштів. Серед закупівель фонду: бронежилети, тактичні шоломи та каски, оптичні прилади (тепловізори та біноклі), аналогові та цифрові рації, супутникові телефони, автомобілі, лікарські засоби та спеціальне медичне обладнання.
- 250 тонн вантажів доставлено по містах України, з них: 53% товари першої необхідності; 27% товари спецпризначення; 17% товарів — фарма та медицина; 3% інше.
Координаційний Центр Забезпечення Спротиву #SaveUkraineNow
Save Ukraine NOW. Спільна ініціатива Івано-Франківської міської ради, Територіальної оборони Збройних Сил України в Івано-Франківську, Платформи «Тепле місто», інноваційного центру Промприлад.Реновація, Івано-Франківського Драмтеатру ім. Івана Франка, Громадської організації «Металаб», Громадської спілки «Бізнес Асоціація Івано-Франківська», Благодійний фонд «Апостол» та інші.
Напрямки роботи:
- Фандрейзинг.
- Забезпечення ЗСУ та ТРО Івано-Франківська.
- База даних аналітики всіх запитів.
- Систематизація та постачання гуманітарної допомоги.
- Координація взаємодії між владою, ЗСУ та волонтерами.
Перші результати:
- Понад 14 фур гуманітарної допомоги від Координаційного центру Save Ukraine Now роз’їхались до Харкова, Сум та на Південь України.
- Виготовляють й постачають їжаки блокування транспортних шляхів для оборони населених пунктів України
- Закупили і передали Івано-Франківській Теробороні 10 лазерних ч/б принтерів, 20 ноутбуків та 3 кольорових фабрики друку.
Сконтактувати:
https://www.saveukrainenow.if.ua
Львівський регуляторний хаб. Незалежний аналітично-адвокаційний центр.
Створили Центр координації збору допомоги та коштів для ЗСУ, територіальної оборони, силових структур та тимчасово переміщених осіб (спільно з ЛОДА)
Напрямки роботи:
- Централізований збір та опрацювання запитів на потреби (від війська, держ.структур).
- Централізований збір та опрацювання пропозицій донорських організацій щодо забезпечення грошової та гуманітарної допомоги.
- Збір коштів та гуманітарної допомоги від діаспори у всьому світі.
Перші результати:
Закупили допомогу для бійців та цивільних на суму 100 000 євро.
Сконтактувати та підтримати:
https://www.facebook.com/258692577933505/posts/1315699318899487/
Мережа Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу
Мережа Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу (ЦІПБ) об’єднує 11 інституцій в 11-ти обласних центрах України.
Напрямки роботи:
- Підтримка бізнесу: поширення та роз’яснення інформації про зміни у законодавсті України в часі війни, допомога бізнесам з евакуацією.
- Допомога ЗСУ та усім захисникам України, а також переселенцям.
- Спільна ініціатива #PauseFeesForUkraine: звернення до глобальних технологічних компаній з проханням призупинити нарахування абонентської плати за користування платними сервісами для українських клієнтів в часі російсько-української війни.
Перші результати ініціативи #PauseFeesForUkraine:
- Meta (Facebook) скасував абонентську плату за користування платними сервісами для українських клієнтів на три місяці. Наприклад, за використання інструменту Workplace.
- Pipedrive теж скасував оплату українським клієнтам на три місяці і почав працювати над українською версією програмного забезпечення.
- The Economist скасував річну оплату для передплатників з України.
Львів
На прямий запит партнерів з ЄС експерти PPV Knowledge Networks розробили пропозиції політик підтримки малого та середнього бізнесу і креативних індустрій у період воєнного стану.
Експерти PPV Knowledge Networks долучитись до створення Procure4Peace Ukraine — це ініціатива закупівельників з ЄС та України для допомоги Україні з закупівлями під час війни. Уже можна користуватись першими напрацюваннями: списками верифікованих постачальників – військових аптечок та металевих пластин для бронежилетів.
Працюють в Києві з Радою директорів підприємств столиці, малими та середніми підприємствами, які працюють в місті, та основними бізнесами Києва.
Харків
Працюють з харківськими підприємцями по запитах.
Чернігів
ЦІПБ перемістився тимчасово до Івано-Франківська.
Зосередились на логістиці гуманітарної допомоги до Чернігова, Харкова, Києва, а також розробляють схему для релокації виробництв з Чернігова.
Надають та формують юридичні та бухгалтерські консультації бізнесам. Закривають інші запити. Займаються пошуком приміщень для релокацій.
Формують та надсилають гуманітарну допомогу, зокрема в Чернігів, Миколаїв та інші міста. Допомагають бізнесам з виходом на експорт, релокацією та перекваліфікацією.
Board
Всеукраїнська бізнес-спільнота. 8 міст України, понад 300 підприємців та сотні бізнес-проектів.
Нові воєнні напрямки роботи:
- Впроваджують програми релокації бізнесу на Західну Україну.
- Board QuickWins – швидкі бізнеси, які можуть бути запущені просто зараз: і для потреб армії, і для створення робочих місць, і компенсації втрат бізнесу.
- Інформаційних фронт: займаються рекламою новин на аудиторію росії та білорусі в Facebook, TikTok, інформаційним штурмом через «Однокласники» і «Вконтакте» та кібербезпекою. А ще створили зручну інформаційну базу, яка використовується у боротьбі з російською пропагандою та допомагає людям поширювати перевірену інформацію про те, що відбувається в Україні!
Сконтактувати:
https://www.facebook.com/FriendlyBoard
Платформа “Жінки в бізнесі”
Об’єднує жінок-підприємниць, представниць жіночих бізнес асоціацій та менторів для розвитку і навчання.
Нові воєнні напрямки роботи:
- Марафон «Україна понад усе!». Це 30-ти хвилинні онлайн-зустрічі, де експертки платформи дають поради щодо бізнесу, комунікацій та психологічної стійкості. Роблять це періодично: що кілька днів о 21:00.
Стежити: