Переваги ваучерів для підприємців. Як отримати? - PPV Knowledge Networks

Переваги ваучерів для підприємців. Як отримати?

27 липня Департамент економічної політики ЛОДА оголосив конкурс на надання ваучерів для підприємців області. Ваучер — це безповоротна фінансова допомога (до 100 тис. грн) на послуги з маркетингу, консалтингу та впровадження інновацій.

Як отримати ваучер?

Зібрати і подати пакет з чотирьох документів:

 1. проект розвитку бізнесу за шаблоном
 2. комерційну пропозицію від пре-кваліфікованої компанії
 3. довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків
 4. декларацію доброчесності
  Хто може подаватися на ваучерну підтримку?

  Малі підприємства, з чисельністю персоналу не більше 50 осіб, та річним доходом, що не перевищує 10 млн. євро. Компанія має бути зареєстрована на території Львівської області.

  Які саме послуги можна отримати?
  • Ваучери на консалтингові послуги: розробка бізнес-моделі, бізнес-плану, фінансового плану; налагодження бізнес-процесів; консультаційні послуги із визначення напрямків розвитку бізнесу, здійснення стратегічного й операційного планування, з фінансових питань, маркетингової і кадрової політики, планування виробництва.
  • Маркетингові ваучери: створення/оновлення веб-сайтів, їх просування; розробка бренду продукції, логотипу, дизайну упаковки; поширення продукції в онлайн магазинах; розробка і видання (друк) візуальних рекламних матеріалів (листівки, брошури, флаєри, рекламні каталоги, довідники тощо).
  • Інноваційні ваучери: дослідження та розробка нових видів продукції; сертифікація; патентування; ліцензування; реєстрація авторського права тощо.

  Усі послуги можуть надавати тільки пре-кваліфіковані компанії. Їх перелік та послуги, які вони можуть надавати, розміщено на ресурсах ЛОДА. Список оновлюється.

  Ми, як агенція економічного розвитку, також можемо надавати послуги в межах ваучерів, зокрема на такі послуги:

  • розробка стратегії розвитку
  • розробка бізнес-плану
  • розробка бізнес-моделі
  • аналітичні матеріали про ринки
  • підготовка заявок на грантові програми
  • проведення стратегічних сесій.

  Якщо вас зацікавила така можливість, звертайтеся за консультацією на пошту info@ppv.net.ua або за телефоном +38 067 67 47 012.

  Чи є обмеження щодо суми послуг в межах ваучерної підтримки?

  Максимальна сума ваучера, в залежності від типу ваучера становить:

  • ваучери на маркетингові послуги – до 50 тис. грн;
  • ваучери на консалтингові послуги – до 50 тис. грн;
  • ваучери на впровадження інновацій – до 100 тис. грн.

  Співфінансування на усі види ваучерів повинно становити не менше 30% від загальної вартості проекту.

  Чи є приклади реалізованих проектів?

  У 2019 році відбувся перший конкурс ваучерів. Було реалізовано 20 проектів, та надано ваучерів на суму понад 900 тис. грн.

   

  Декілька відгуків про участь в програмі:

   

  — Сертифікація системи менеджменту для науково-виробничого підприємства Електрон-Т (https://electron-t.ua/)

  Підготовка проекту для участі в конкурсному відборі, на отримання ваучерної підтримки, зайняла всього дві години, а процес збору документів виявився дуже простим і не викликав труднощів. Процес вибору надавача послуг серед пре-кваліфікованих сервісних компаній відзначився для нас якістю та варіативністю.

  Подання документів та очікування результатів конкурсного відбору не викликали сумнівів, щодо чесності й прозорості. Обрана нами пре-кваліфікована сервісна компанія надала маркетингову послугу, а саме провела сертифікацю Системи менеджменту. Цей проект безпосередньо вплинув на кількісні та яксні зміни у нашій компанї.

  Охоче радимо, суб’єктам МСП, взяти участь у наступних конкурсних відборах на отримання ваучерної підтримки, оскільки це дозволить комусь з них не брати кредити, комусь досягнути стрімкішого розвитку, підвищити свій рівень конкурентноздатності.

   

  Провідний інженер з стандартизацї та якості Електрон-Т
  Олена Авраменко

   

  — Розробка та друк маркетингових матеріалів для архітектурної компанії Cosmos Prefab (https://cosmosprefab.com/)

  Підготовка проекту розвитку, для участі в конкурсному відборі, зайняла до 5 днів. І процес збору необхідних документв, виявився доволі простим. Вибір надавача послуг, серед пре-кваліфікованих сервісних компаній, був непростим, оскільки важко було оцінити їхню якість та досвід.

  Обрана нами пре-квалфкована компанія, у рамках проекту, надала послугу з підготовки та друку маркетингових матералів.

  З упевненістю радимо суб’єктам МСП Львівської області, взяти участь у наступних конкурсних відборах на отримання ваучерної підтримки, оскільки це гарна можливість вийти на новий рівень розвитку компанї.

   

  Операційний керівник
  Михайло Шелемба

   

  — Розробка веб-сайту для меблевої компанії Haus Mobel (http://hausmobel.eu/)

  Підготовка документів для участі в конкурсному відборі, на отримання ваучерної підтримки, зайняла 3 дні, при цьому сам процес не викликав жодних труднощів, через лояльність вимог. Процес вибору надавача послуг серед пре-кваліфікованих сервісних компанй був простим, оскільки їхній перелік був на високому рвні.

  Обрана нами компанія у рамках проекту, надала послугу з розробки веб-сайту. Радимо суб’єктам підприємництва Львівщини, взяти участь у наступних конкурсних відборах, на отримання ваучерної підтримки, позаяк, це надасть можливість розвивати компанію навіть за мінімальних власних інвестицій.

   

  Менеджер з експорту Василина Данилишин

  Чи усім видають ваучери?

  Ваучери видаються на конкурсній основі. Після подачі необхідних документів, їх розглядає конкурсна комісія. В залежності від кількості поданих заяв та наявного бюджету програми, буде обрана відповідна кількість проектів.

  Для прикладу, минулого року, у конкурсному відборі взяло участь 30 проектів, серед яких 20 отримало фінансування на загальну суму понад 900 тис. грн.

  Як хочу взяти участь в конкурсі на отримання ваучерів, що мені робити далі?
  1. Ознайомтеся з офіційними положеннями конкурсу
  2. Підготуйте необхідний пакет документів
  3. Подайте документи в ЛОДА до 21 серпня
  4. Чекайте рішення конкурсної комісії

   


  Ваучерна підтримки реалізується в межах проекту Інструменти розвитку бізнесу Львівської області, у рамках Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області