Стратегія стійкості для бізнесу: тренінги для власників
З 27 жовтня стартує тренінгово-консультаційна програма “SURE: стале та стійке підприємництво” для власників малого та середнього бізнесу.
Програма безкоштовна. Учасників затверджує вибіркова комісія. Організатори запрошують як окремих власників бізнесу, так і команди управлінців.
Набір на програму триває до 24 жовтня до 23:59. Навчальні модулі розпочинаються 27 жовтня і відбуватимуться щочетверга (14:00 до 18:00) до 24 листопада. Учасники отримають сертифікат (за умови проходження не менше 4 із 5 модулів та виконання практичних завдань).
Загалом, програма SURE посилює спроможності бізнесу готуватися, реагувати та адаптуватися до впливу таких небезпечних факторів, як стихійні лиха, конфлікти, пандемії, війна. Головні завдання: допомогти бізнесу стати гнучким, зменшити вразливі місця, посилити стійкість. SURE – the sustainable & resilient enterprise.
Навчальна програма
Тренінгово-консультаційна програма це
- 5 модулів онлайн (всього 20 год.).
- Індивідуальні консультації щодо розробки стратегії стійкості бізнесу.
- Деякі бізнеси (будуть відібрані з числа учасників) отримають поглиблені консультації щодо розробки стратегії стійкості.
В результаті учасники можуть напрацювати стратегію стійкості для свого бізнесу та отримати додаткові консультації. Що буде дуже корисним для бізнесів країни, яка воює.
Експерти, які проводять цю програму, пройшли навчання в Міжнародному навчальному центрі Міжнародної організації праці (International Training Centre of the ILO, Italy) щодо подальшого поширення програми SURE. За адаптований до українських реалій контент програми SURE відповідають експерти, які проводять цю програму.
Експерти
Мирослава Даньків, менеджерка проєктів розвитку малого та середнього бізнесу PPV Knowledge Networks.
Експертиза: управління проектами, стійкість бізнесу, побудова та визначення бізнес-моделі компанії, формування стратегії розвитку компанії, визначення унікальної ціннісної пропозиції існуючих та нових (розроблених) продуктів компанії, бізнес-планування, операційного та фінансового управління, політик та стратегій корпоративної соціальної відповідальності.
5 років досвіду
Ключові клієнти: виробничі та сервісні компанії, зокрема, HOYRA (Львів), Limestone (Львів), Львівська свічкова мануфактура (Львів), МОКАВТО (Черкаси), KAVA (Дніпро), GlampingUA (Рівне), UDC Trading (Ужгород).
“У рамках програми будемо говорити про стійкість бізнесу. Разом будемо шукати відповідь на питання про те, як пережити кризу та продовжити свою діяльність на ринку — існуючому або новому, чи може криза стати можливістю для зростання бізнесу, яка роль команди у формуванні та реалізації стратегії стійкості.
Напрацьована впродовж програми стратегія стійкості допоможе компанії не лише приймати факт невизначеності середовища, в якому працює бізнес, але й мати план дій та управлінських рішень з відновлення після пережитих інцидентів.
Для роботи над стратегією запропоновані прості інструменти (шаблони), які компанія з легкістю зможе використовувати для системного доповнення стратегії поза рамками навчальної програми”, — поснює Мирослава Даньків, тренерка програми.
Лариса Циган, Віцепрезидентка Чернігівської торгово-промислової палати
Експертиза: аналіз експортної готовності (спроможності) компанії, аналіз ринків для експорту та вибір пріоритетних для роботи, аналітика законодавчих вимог (тарифні та нетарифні бар‘єри, походження, вимоги безпеки, санітарні та фіто-санітарні заходи, технічне регулювання), вимоги партнерів/ закупників (схеми безпеки, якісь, тестування, пакування, маркування), вибір моделі виходу на ринок, пошук партнерів, складання списку, реєстрація та пошук партнерів через Європейську мережу підприємств.
10 річний досвід консалтингу в сфері розвитку конкурентоспроможності підприємств з огляду на місцеву та зарубіжну кон’юнктуру ринків, грантовий консалтинг, бізнес діагностика.
У програмі
Модуль 1 (27 жовтня 2022, 14:00-18:00)
Вступ до програми SURE
Стійкість бізнесу
- Представлення навчальної програми та учасників.
- Визначення стійкості бізнесу.
- Аналіз критеріїв стійкості бізнесу.
- Розгляд інструментів адаптації та розвитку бізнесу під час кризи.
- Стратегія адаптації бізнесу
- Відпрацювання отриманих знань та навичок на прикладах бізнес-кейсів.
Модуль 2 (03 листопада 2022, 14:00-18:00)
Лідерство і робота з командою в умовах кризи
- Лідерство під час криз.
- Колесо лідерства в кризових умовах.
- Життєстійкість лідера і команди.
- Залученість персоналу. Практики для залучення персоналу.
- Навчання та розвиток навичок. Постійне вдосконалення. Індивідуальний план навчання співробітників.
- Відпрацювання отриманих знань та навичок на прикладах бізнес-кейсів.
Модуль 3 (10 листопада 2022, 14:00-18:00)
Виявлення небезпек та робота з ризиками
- Критичні-бізнес функції
- Відпрацювання на практиці інструментів оцінки максимально допустимого часу збою (MTPD).
- Визначення понять небезпек та ризиків.
- Види небезпек. Багатофакторні небезпеки. Карта небезпек.
- Стратегії роботи з ризиками.
- Відпрацювання отриманих знань та навичок на прикладах бізнес-кейсів.
Модуль 4 (17 листопада 2022, 14:00 – 18:00)
Виживання та відновлення після кризи
- Визначення понять реагування на інциденти та системи реагування на інциденти.
- Сценарії реагування на інциденти. План надзвичайного реагування.
- Система надзвичайного реагування, команда з реагування.
- Протокол реагування на надзвичайні ситуації. Розгляд зразків протоколів.
- План відновлення.
- Відпрацювання отриманих знань та навичок на прикладах бізнес-кейсів.
Модуль 5 (24 листопада 2022, 14:00 – 18:00)
Екосистема підтримки бізнесу
- Бізнес екосистеми – як інструмент стійкості підприємства.
- Практичний кейс формування та опрацювання екосистеми.
- Мережі та партнерства.
- Переваги від членства в БО.
- Робота з кейсами на партнерство.
- Міжнародні партнерства – можливості та майданчики для просування.
- Презентація проєктів стратегій
Індивідуальні консультації
Для кожного учасника – 4 години консультаційного супроводу (з яких 2 години – на опрацювання експертом напрацювань учасника та 2 години – на очну консультацію).
Поглиблене консультування
Деякі бізнеси (будуть відібрані з числа учасників) отримають поглиблені консультації щодо розробки стратегії стійкості (8 годин, з яких 4 год. – на опрацювання експертом напрацювань учасника; 4 год. – на очні консультації).
Реєстрація за покликанням https://cutt.ly/SURE_application_form
Програма SURE є розробкою та власністю Міжнародної організації праці (ILO) та
німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Цей проєкт координується Клубом Ділових Людей Україна в межах програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку урядову компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.