Експерти PPV KN розвивають стартап YoKu, де збирають кошти на стипендії студентам з окупованих територій
YoKu — платформа підтримки культури. Цю українську краудфандингову платформу запустили у 2021 році. Проста ідея свідомої щомісячної підтримки конкретних митців, музикантів, фестивалів, ініціатив, арт-галерей виправдала себе. Тепер над розвитоком проєкту працює команда PPV Knowledge Networks. Сили скеровуємо на популяризацію сервісу та збільшення кількості внесків.
Окрім того, ми запустили новий формат підтримки на YoKu — фонди. На платформі вже є перший фонд — Друзі Львівської національної академії мистецтв (“Друзі ЛНАМ”)
І зараз вони збирають на стипендії студентам з окуповани регіонів, або тих, де тривали активні бойові дії. Також будуть допомагати тим студентам, чиї батьки не можуть оплачувати навчання через втрату роботи, релекоцію. Мета на цей рік (до грудня 2022 року) — запезпечити 10 студентів стипендіями на проживання та навчання.
Критерії відбору студентів на отримання стипендії Фонду “Друзі ЛНАМ”:
- Дійсний студент/ка ЛНАМ.
- Місце проживання (своє або батьків) — окуповане або перебувало в окупації, місце проведення бойових дій.
- Фінансове становище родини та неможливість отримувати дохід.
- Академічна успішність.
Раніше ми допомагали Львівській національній академії мистецтв (ЛНАМ) розробляти стратегію розвитку. Це унікальний приклад створення стратегії для мистецьких закладів вищої освіти: до нього залучали студентів, випускників, працівників, партнерів, місцевий бізнес та інших стейкхолдерів. Ми дуже радіємо продовженню співпраці вже в іншому форматі.
Фонди на YoKu мають переваги:
- Має зручний та простий для донаторів механізм оплати
- Дозволяє збирати кошти на визначені цілі
- Допомагає створити сильні інституції культури в Україні.
- Процес розподілу коштів з фондів – прозорий
- Передбачена підзвітність перед донаторами та прихильниками платформи.
Запрошуємо долучатись до збору коштів на стипендії. Культурний фронт дуже важливий. Кожен внесок допоможе студентам.
Довідка:
Команда проекту YoKu сформувалась під час хакатону Hack the Culture від House of Europe, що проходив онлайн 24-26 квітня 2020 року. Проект стартував як ідея, а на завершення став сформованою концепцією сервісу з визначеними продуктами, цільовими аудиторіями та валідованою проблемою. У 2021 році запустили, а у 2022 після першого тестування продукту оновили завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджувався ІСАР Єднання.