Стратегуємо: визначили вектор розвитку культури м.Рівного на наступні 10 років
Разом зі спільнотою стейкхолдерів культури Рівного експерти PPV Knowledge Networks напрацьовували Стратегію розвитку культури Рівного (2022). Процес тривав 8 місяців.
Ця стратегія визначає вектор розвитку для спільноти культурних менеджерів та зацікавлених сторін, вказує спільний напрям руху для окремих ініціатив та органів місцевої влади.
«Розуміємо та усвідомлюємо, що у часи війни неможливо планувати бюджети, розраховувати на Український культурний фонд, але без розуміння стратегічних напрямків, без портфоліо проектів, без візії теж не можна – бо це і є Незалежність, це і є Свобода, заради якої ми ведемо боротьбу», – коментує Володимир Воробей, директор PPV Knowledge Networks, який фасилітував загальну стратегічну сесію та 4 сесії з розробки візії та стратегічних напрямків.
До процесу розробки залучили понад 50 зацікавлених людей.
У стратегічному документі виокремили такі візійні та стратегічні напрями розвитку культури Рівного до 2030-років:
- Жива мультиетнічна спадщина Полісся та Волині.
- Проактивний культурний патріотизм серед мешканців.
- Цілодобові культурні гачки для рівнян та гостей міста.
- Тривимірне переосмислення існуючих локацій та створення Мультикультурного об’єднаного хабу (МОХ).
- Динамічна спроможність культурного середовища.
Наше експерти адаптували методологію, розроблену у рамках Creative Towns and Regions Initiative у 2017 році та використали її в цьому проекті. А три робочі зустрічі працювали у форматі Future Vision Workshop – воркшопи майбутнього бачення. Учасники/ці мали уявити, як виглядатиме культура Рівного через 10 років відповідно до канви, яку задали наші експерти. Тепер Стратегія виконує функцію меню ідей можливих проєктів та ініціатив для середовища культурних менеджерів Рівного. Які компоненти впроваджувала команда PPV Knowledge Networks – можна переглянути тут.
На нашому сайті доступна повна версія стратегії, що включає безпосередньо стратегію (візія, стратегічні напрямки, потенційні проекти та ініціативи), аналіз поточного стану, політик та програм, порівняльну діагностика та мапування культурних ресурсів, SWOT аналіз. Також там можна ознайомитись з короткою презентацію стратегії розвитку культури Рівного до 2030-тих років.
Стратегію створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми #EU4Culture, що реалізується Goethe-Institut, Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français.