Нова економіка Франківська: звіт за 2023 рік - PPV Knowledge Networks

Нова економіка Франківська: звіт за 2023 рік

Опубліковано PPV на

Проєкт Нова економіка Івано-Франківська триває з березня 2022 року та завершиться в березні 2025 року.

У 2023 році ми з командою партнерів продовжували підтримку локального та релокованого в Івано-Франківськ бізнесу, налагоджували взаємодію спільнот з фокусних тем проєкту (прикладна наука, стале будівництво, предметний дизайн), розвивали напрям підтримки інновацій (продуктові воркшопи, інноваційні ваучери), втілювали інфраструктурну частину проєкту (ремонтні роботи у мейкерспейсі та часткове відновлення укриття заводу Промприлад). 

Яким був 2023 рік для Нової економіки Івано-Франківська – у звіті на сайті НЕФ. 

ЗАВАНТАЖИТИ

Розповідаємо про компоненти проєкту, які втілює наша команда:

Консалтингові програми для бізнесу

В НЕФ консалтингові програми є різних форматів: короткі консультації, які відбуваються раз у місяць (Швидка бізнес-допомога); поглиблені консультації; консалтинговий супровід бізнесу в реалізації окремих проєктів ; допомога із залученням грантового фінансування (супровід грантів).

Дослідження та аналітика в межах проєкту

У 2023 році команда Агенції економічного розвитку PPV підготувала аналітичні матеріали з декількох тем:

  1. Адаптація компаній Івано-Франківська та області до воєнних викликів: аналітика та приклади.
 Завдання цього дослідження – дослідити досвід компаній, що працюють в ІваноФранківську та області, щоб зрозуміти, як бізнеси різних розмірів і галузей адаптували свою діяльність до нових умов; проблеми, з якими вони стикнулися під час впровадження змін; вплив нових продуктів або сервісів на їхню діяльність і плани розвитку після завершення військових дій.
  2. Експорт товарів і послуг в умовах повномасштабного вторгнення: досвід компаній з Івано-Франківська та області.
Завдання цього дослідження – зрозуміти, як бізнеси з Івано-Франківської області, які експортували до 2022-го або почали експортувати свою продукцію після лютого 2022 року, адаптували свої процеси в умовах повномасштабної війни. Та проаналізувати досвід цих компаній і зрозуміти, з якими саме викликами зіткнулися підприємці, намагаючись пристосуватися до нових умов.
  3. Мапування ринку будівництва Івано-Франківська та області.Завдання цього дослідження – краще розуміти ситуацію з будівельною галуззю міста та області, включити туди гравців, які формують додану вартість від етапу сировини та ресурсів і завершуючи продажем на ринку нерухомості. У фокусі дослідження – малий, середній та великий бізнес, що зареєстрований в Івано-Франківській області та формує додану вартість у регіоні або активно зростає.
Робота зі спільнотою науковців

Для формування зв’язків між середовищами науки та бізнесу наша команда знайомиться з університетськими спільнотами. В червні зустрічалися з представниками Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, в липні провели зустрічі з науковцями Івано-Франківського національного медичного університету та Прикарпатського Національного Університету ім. В.Стефаника. круглий стіл менеджменту У жовтні в межах Європейських днів досліджень та інновацій провели на тему комерційної діяльності закладів вищої освіти. Науковці були активними учасниками трьох, які відбулися в листопаді та грудні.

Експертна зустріч для консультантів

За час діяльності проєкту ми залучили багатьох експертів до допомоги бізнесу у форматі консалтингу. Щоб сприяти формуванню локального консалтингового ринку в Івано-Франківську, в листопаді провели зустріч для експертів Як розвивати свій консалтинг, яку відвідали понад 20 учасників. Спікер Антон Шулик поділився своїм досвідом консультування, дав поради як знаходити клієнтів, оцінювати та просувати свої послуги, провів інтерактивні вправи для учасників на знайомство та самопрезентацію.

Проєкт “Нова економіка Івано-Франківська – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську” (NEF) фінансується в межах програми «Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.

Втілюють НЕФ спільно: Департамент інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія MetaLab, агенція економічного розвитку Агенція економічного розвитку PPV та платформа Тепле Місто / Teple Misto


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.