Івано-Франківськ стане містом інновацій - PPV Knowledge Networks

Івано-Франківськ стане містом інновацій

Опубліковано PPV на

26 травня в Івано-Франківську презентували масштабний трирічний проєкт “Нова економіка Івано-Франківська – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську” (NEF), який фінансуватиметься Європейським Союзом і триватиме до березня 2025 року. 

Головне завдання NEF посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. А також підтримувати нові кластери (мережі) місцевих бізнесів, інноваторів, дослідників, та посилювати їхню взаємодію, зокрема у сферах прикладної науки, предметного дизайну та сталого будівництва. Щоби стати містом інновацій, Івано-Франківську потрібно після війни мати конкурентноспроможних інноваторів, науковців та підприємців. 

Втілювати проект будуть спільно громадські інституції, органи місцевого самоврядування та бізнес. Так, NEF впроваджує консорціум партнерів: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто. Проєкт фінансується в межах програми «Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.

“В умовах збройної агресії росії проти України ми переорієнтовуємо проєкти співпраці і докладаємо максимальних зусиль, щоб допомогти українському бізнесу і громадянам. Івано-Франківськ стає новим домом для багатьох компаній, в тому числі інноваційних і дослідницьких, які можуть збагатити бізнес-екосистему міста і регіону, створити нові робочі місця і стимулювати важливі економічні трансформації у співпраці з місцевими партнерами. Ми сподіваємося, що проєкт надасть суттєву підтримку і потужні стимули для місцевого економічного розвитку міста і його перетворення на справжнє місто інновацій”   прокоментувала Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Серед іншого, у контексті викликів війни проєкт забезпечуватиме діяльність Центру підтримки бізнесу «SaveBusinessNow». Це спільнота підприємців, доступ до експертних консультацій, навчання, допомога з пошуком фінансування та офлайн зустрічі. Save Business Now вже допомагає бізнесу та дослідницько-науковим спільнотам, які в умовах війни вимушені перемістити свою діяльність в Івано-Франківську область, та місцевому бізнесу, який адаптовує свої бізнес-моделі до нових умов. 

“Одна з засадничих ідей цього проєкту: розумне відновлення економіки. Це проєкт, який ми планували минулого року. Ми хотіли надзвичайними зусиллями скерувати економіку на більш інноваційний курс: стале будівництво, предметний дизайн та прикладна наука. Але сталася війна. І зараз Івано-Франківськ має нову воєнну економіку. Тому в рамках першого року цього проєкту ми створюємо кілька компонентів, де будемо надавати допомогу бізнесам в трансформації та адаптації до нових умов. Ми заоохочуємо малі і середні підприємтсва звертатись до нашого проєкту через ініціативу Save Business Now,” – розповів Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks  

В результаті проєкту ми з партнерами плануємо:

 • 500 бізнесів охопити;
 • 100 бізнесам допомогти;
 • 10 грантових заяв подати;
 • 3 успішні грантові заяви (бюджет більше 100 тис євро) виграти та почати втілювати;
 • 10 нових інноваційних проєктів запустити.

Окрім того в Івано-Франківську з’явиться біохімічна лабораторія і відновлене та оснащене бомбосховище. 

Загалом, “Нова економіка Івано-Франківська” передбачає : 

 • допомогу українським компаніям, дослідницьким групам та організаціям підтримки бізнесу з переміщенням в Івано-Франківськ або область; 
 • консультації для бізнесу, дослідників та інноваторів з питань адаптації до нових умов; 
 • інформування про можливості фінансової чи іншої підтримки;  
 • моніторинг стану бізнесу та рівня інновацій; 
 • розвиток інноваційної інфраструктури відкритої майстерні та біохімічної лабораторії на території інноваційного центру Promprylad.Renovation; 
 • поширення знань і практик сталого будівництва та предметного дизайну за принципами кругової економіки;
 • співпрацю бізнесу, органів місцевого самоврядування та науково-дослідницьких спільнот для забезпечення доступу до експертних консультацій та фінансування у пост-воєнний період. 
 • відновлення та оснащення існуючого укриття Promprylad.Renovation.

Загальний бюджет проєкту 1 272 746 євро

Запити на підтримку та консультації партнери запрошують залишати на сайті Save Business Now https://www.savebusinessnow.if.ua/

зголоситись

 

Довідкова інформація: «Мери за економічне зростання» (2021-2024) – це друга фаза проєкту, який був започаткований за фінансування Європейського Союзу у 2017 році для підтримки мерів та муніципалітетів у країнах Східного партнерства.

Ініціатива ґрунтується на тому принципі, що, працюючи у партнерстві з приватним сектором,  державними структурами та громадянським суспільством, місцева влада може допомогти поліпшити місцеве бізнес-середовище та забезпечити умови для економічного зростання, яке спиратиметься на приватний сектор, і для створення робочих місць.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.