Трансформація бізнес-моделей львівських підприємств - PPV Knowledge Networks

Трансформація бізнес-моделей львівських підприємств

Опубліковано PPV на

Як трансформуються бізнес-моделі підприємств в умовах карантинних обмежень? Досліджуючи ринок, звернули увагу на те, що бізнес-моделі підприємств змінюються — деякі отримують незначні зміни, а деякі кардинально трансформуються.

Наприклад, студія 3D друку 3D Tech ADDtive, займається розвитком і впровадженням 3D-друку, скануванням та моделюванням для потреб бізнесу, навчання та хобі. За декілька років на ринку встигли реалізувати низку цікавих проектів: зробили 3D-модель Львівського оперного театру, реалізовували проекти 3D-друку для потреб стоматології, ювелірної галузі тощо. Коли почався карантин, студія перепрофілювала виробничі потужності у виготовлення захисних медичних щитків, та безконтактного дезінфектора Тукан. У день виготовляють від 100 до 300 захисних щитків, які безкоштовно отримують медики — меценати оплачують собівартість виробництва. Безконтактний дезінфектор Тукан можна замовити в студії, особливо він актуальний для бізнесу, що продовжує працювати з людьми (торгові точки, заправки, СТО тощо). А якщо у вас є доступ до 3D-друку, ви можете виготовити дезінфектор самостійно — усю вихідну інформацію та інструкції для 3D-друку студія опублікувала у вільному доступі. Деталі на сторінці: https://www.facebook.com/3DTech3DGroup

Компанії швейної та меблевої галузі, які мають виробничі потужності, перепрофілювалися у виробництво захисних костюмів. Наприклад, виробник меблів у скандинавському стилі WOWiN, до карантину був зосереджений на експорті своєї продукції. Як тільки кордони закрилися, виробник перепрофілювався на виготовлення захисних костюмів. Протягом перших робочих днів виготовили 500 халатів, 500 бахіл, та зараз мають в асортименті спеціальні захисні комбінезони з різних матеріалів, маски багаторазові з бязі, халати, бахіли. Отже, під час карантину та обмежувальних заходів, підприємству вдалося зберегти робочі місця для 50 працівників.

Самбай — швейне виробництво, що спеціалізується на виготовленні якісних чоловічих сорочок та корпоративного одягу, також перепрофілювали виробництво, та розпочали відшивати спеціальний захисний одяг.

Мережа хостелів DREAM Hostel Lviv, яка представлена по Україні, і зокрема у Львові, на період карантину перепрофілювалися в апартаменти під довгострокову здачу (від 1 місяця). Для потреб клієнтів запровадили декілька типів апартаментів — для індивідуального проживання і на декілька осіб (4200 грн на місяць), та сімейні номери (5700 грн на місяць). Одна з переваг — для проживання не потрібно вносити заставу та укладати договір, як при оренді квартири. Власники гарантують дотримання усіх застережних заходів. Хостел розташований у центрі Львова, на вул. Краківській 5. Деталі на сторінці: https://www.facebook.com/dreamhostellviv/

Засновники львівської івент-агенції Global Events (організували понад 200 подій, серед яких, Creative Economy Days, Lviv IT Arena, Event Industry Forum та багато інших) наприкінці березня запустили сервіс доставки курки гриль КуркаGO. Стартап розробили та запустили менш ніж за два тижні, на базі наявної кейтерінгової служби агенції. За цей час розширили асортимент меню, зробили зручне замовлення через сайт, й активно промотують новий напрям бізнесу, нарощуючи клієнтську базу. Більше на https://www.kurkago.com/


Якщо у вас є потреба швидко приймати кризові рішення, — щодо зменшення операційної діяльності, роботи персоналу, трансформації бізнесу на ринках, які зменшуються або зникають — звертайтесь до бізнес-консультантів PPV Knowledge Networks: sme-consulting@ppv.net.ua.

Докладніше про експрес-консультації на сторінці: https://bit.ly/covid-19-consulting


PPV

PPV Knowledge Networks – агенція економічного розвитку. Ми розвиваємо бізнеси та міжсекторні зв'язки. Наші практики: креативна економіка, зелена економіка, розвиток МСП, місцевий економічний розвиток, бізнес-консалтинг, грантовий менеджмент. Ми є проектними менеджерами, консультантами, аналітиками. Працюємо у Львові з 2008 року.