Старт проекту «Фінансування креативних індустрій» - PPV Knowledge Networks

Старт проекту «Фінансування креативних індустрій»

Опубліковано PPV на

Пандемія COVID-19, карантин та секвестр бюджету вкрай негативно вплинули на українську сферу креативних індустрій. Дві третини креативних підприємців вважають, що їхній бізнес є більш чутливим до цих впливів, ніж інші, а 38% опитаних втратили більшу частину доходів під час перших двох тижнів карантину.

Бізнеси креативної економіки через свою специфіку мають проблеми із залученням додаткового капіталу. З одного боку, вони зазвичай не можуть отримати кредитну підтримку через нематеріальну природу своїх продуктів. З іншого боку, організації фінансування, інвестори та бізнес-янголи мають дуже нечітке уявлення про сферу, а тому воліють не працювати з операторами креативних індустрій.

Проєкт «Фінансування креативних індустрій», який реалізують експерти агенції  економічного розвитку PPV Knowledge Networks, передбачає залучення грантоотримувачів УКФ, випускників програми Creative Enterprise Британської Ради в Україні, представників фінансових установ, клубів бізнес-янголів, креативних індустрій із успішним досвідом краудфандингу тощо.

Основна мета проєкту – дослідити потребу креативних індустрій у фінансуванні та готовність надавачів фінансування (банків, фондів, інвесторів, клубів бізнес-янголів) цю потребу задовольнити, знайти потенційні точки дотику.

Практична цінність проєкту полягає у розробці типових документів роботи клубу бізнес-янголів та кредитування ОКІ, моделей фінансування та стратегічних рекомендацій, які допоможуть покращити залучення капіталу для операторів креативних індустрій.

Стежте за оновленнями проекту за хештегом #ФінансиКреативуПроект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. УКФ — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.


Партнер проекту в частині опитування випускників програми Creative Enterprise — British Council. Британська Рада в Україні зміцнюємо зв‘язки між Україною та Сполученим Королівством у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, розбудови вищої освіти та суспільства. Надають українцям можливості здобути освіту англійською мовою задля професійного і особистого розвитку, а також проводять іспити та тести для здобуття британських дипломів. 


Медіа-партнер проекту — «Культура і Креативність». Сайт був створений 2015 року в рамках програми ЄС для підтримки внеску культури в соціально-економічний розвиток шести країн Східного партнерства. За час свого існування сайт набув популярності і став корисним ресурсом для представників культурних і креативних індустрій. Проект продовжує розвивати потенціал культурних і креативних індустрій країн Східного партнерства та широко інформуємо загал про найкращі практики, інструменти й можливості.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.