Інформація для малого та середнього бізнесу в часі війни (оновлено 24.03)
Слава Україні! Слава нашим військовим та захисникам! Український бізнес продовжує працювати в часі війни.
Зібрали підбірку інформації, яка може бути корисною для українських підприємців саме зараз. Підбірку оновлюємо, коли знаходимо перевірену інформацію. Якщо Ви можете поділитись корисними посиланнями, просимо надсилати їх на info@ppv.net.ua
Матеріали, методички
- Пам’ятка #миготові
Як діяти бізнесу в надзвичайних ситуаціях?
https://cutt.ly/Ready-business - В Україні запустили проєкт “Росія заплатить”, який збирає дані про зруйновані окупантами об’єкти. За попередньою оцінкою КSЕ (Kyiv Schools of Economics), руйнування на 24 березня досягла $63 млрд або 1,8 трлн гривень.
Державна підтримка бізнесу
- Кабінет міністрів запустив спеціальну програму допомоги для ФОПів та працівників. Вона передбачає виплату по 6,5 тис. грн українцям, які втратили роботу через вторгнення росії. Подати заявки на отримання допомоги в межах програми “єПідтримка” можна до 31 березня.
- Бізнесу під час війни видаватимуть кредити під 0%.
- Роботодавцям виплатять компенсації на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених. 6,5 тис грн компенсації щомісяця за кожну особу (якщо сплачується ЄСВ, не більше 2 місяців).
- Підприємствам з зони бойових дій пропонують релокацію бізнесу на захід України. Держава забезпечує безкоштовний переїзд до місця тимчасового переміщення.
- Депутати напрацювали проєкт закону про підтримку бізнесу, який включає податкові послаблення для малого та великого бізнесу, регулювання оподаткування пожертв та кредитні канікули.
- В Україні створять 4 Фонди: відновлення зруйнованого майна та інфраструктури, оновлення і трансформації економіки, обслуговування та погашення боргу, підтримки постраждалого бізнесу.
Податкова реформа
- Вже вступив в дію Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану №2120-ІХ (реєстр №7137-д)
Великий бізнес
Може скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок. Замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) можна сплачувати 2% з обороту. Ліміт річного доходу підвищили до 10 млрд грн, а обмеження щодо кількості працівників – зняли. (Винятки – бізнеси, які займаються продажем підакцизних товарів, організацією грального бізнесу, а також видобуток та реалізацію корисних копалин).
ФОПи
- З 1 березня ФОПи 1-3 груп не сплачують ЄСВ за себе та протягом наступних 12 місяців після припинення воєнного стану.
- З 1 квітня 2022 ФОПи 1-2 груп і до припинення воєнного стану можуть не платити єдиний податок не залежно від того отримувались доходи, чи ні.
- ФОПи 3 групи сплачують 5% від обороту, або можуть скористатись пільгою – перейти на спрощений режим і сплачувати 2 %. Заяву потрібно подати до 30 березня.
Фінанси та бухгалтерія
- Особливості оподаткування та подання звітності під час воєнного стану: https://cutt.ly/taxes-during-the-war
- Чат для фінансистів. Щоб оперативно вирішувати фінансові питання українського бізнесу в часі війни створили оперативний фінансовий чат. Це ініціатива Альони Мисько, СЕО Fuel Finance. Доєднатись запрошують банкірів, бухгалтерів, CFO або ж підприємців, які вирішували фінансові виклики з початку війни. Зголоситись можна тут: https://cutt.ly/finance-war-chat
- Як оформити невихід на роботу працівників у воєнний час? https://cutt.ly/workers-during-the-war
Новини про бізнес під час війни
- Forbes Ukraine інформує як український бізнес працює в часі війни та веде хроніку:
- Економічна правда теж генерує економічні новини.
- На Ліга.Бізнес теж можна читати новини економіки.