Підприємці дізналися про актуальні можливості на бізнес-форумі - PPV Knowledge Networks

Підприємці дізналися про актуальні можливості на бізнес-форумі

Опубліковано PPV на

4 грудня відбувся форум Фінансові можливості для МСП, організований Центрами інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові та м. Харкові

150 підприємців дізналися про можливості, які існують для них на ринку — від спеціальних кредитних програм до особливих фінансових інструментів.

Програма форуму була розділена на дві частини — під час першої частини підприємців дізналися про загальні програми, які діють в Україна та Європі. Друга частина форуму була зосереджена на фінансових можливостях для підприємців з Харківщини та Львівщини.

Під час першої панельної дискусії “Ринок фінансових можливостей для МСП: стан, тенденції, перспективи розвитку” запрошені спікери розповіли про актуальні можливості для підприємців.

Зокрема, Андрій Слабінський, директор Офісу з підтримки малого та середнього бізнесу, розповів про стан та програмою “5-7-9%”, та пілотний проект з факторингу у публічних закупівлях. А також про плани, над якими працює в межах підготовки урядових та міжнародних програм щодо покращення доступу до фінансування МСП.

Євгеній Мотолиженко, консультант Приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”, розповів про інструменти ЕКА які допоможуть експортерам захищено почуватися на міжнародних ринках.

Юрій-Володимир Блавт, Асоційований Партнер міжнародної консалтингової компанії CIVITTA, експерт із залучення фінансування для MCБ, розповів про дослідження потреби МСП та створені фінансові можливості. Поділився критеріями вибору програм підтримки залежно від потреб бізнесу та оглядом доступних фінансових ресурсів для МСП.

Під час другої панельної дискусії “Діючі програми / інструменти фінансової підтримки МСП: міжнародні та загальнодержавні можливості” експерти ділилися кейсами та досвідом фінансових можливостей для українських бізнесів.

Юлія Рибакова, банкір, фінансування малого і середнього бізнесу в Європейському банку реконструкції та розвитку, розповіла про два механізми фінансування підприємців від ЄБРР: пряме фінансування та фінансування через банки-партнери за програмою розподілу ризиків, зокрема про вимоги до клієнта, грантову підтримку від EU4Business по кожній з програм, та різницю у двох програмах. Та представила дві історії успіху компаній, яким вдалося залучити фінансування на розвиток бізнесу.

До розповіді Юлії приєднався Тимур Халілов, експерт-аналітик ЄБРР, та розповів про нефінансові можливості для МСП.

Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, та модератор двох панельних дискусій, розповів про можливості для підприємців України від Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Після другої панельної дискусії усі учасники мали можливість поспілкуватися у неформальній обстановці, та познайомилися з іншими учасниками, щоб налагодити ділові контакти.

Друга частина форуму розпочалася з теми “Діючі програми / інструменти фінансової підтримки МСП: регіональні можливості” — для підприємців зі Львова та Харкова.

Мирослава Мужеляк, модераторка панельної дискусії у Львові, розпитала запрошених представників банківських установ Львова, про можливості для львівських підприємців. Ось про що вони розповіли.

Наталя Згоба, заступниця директора Департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ АТ «КРЕДОБАНК», розповіла про програми, що реалізуються спільно Фондом розвитку підприємництва, в т.ч. Доступні кредити 5-7-9% та програми партнерства — JCB та CNH.

Курницька-Білозір Галина, менеджерка із залучення клієнтів малого та мікробізнесу Львівської ОД АТ «Райффайзен Банк Аваль» розповіла про наступні програми для підприємців — про спрощення доступу підприємств малого та середнього бізнесу до банківського кредитування, а саме отримання кредитів за зниженою процентною ставкою за кредитами (5-7-9%) у національній валюті; інвестиційні кредити для бізнесу, фінансування поточної діяльності – без забезпечення; партнерські програми фінансування аграріїв, для придбання нової сільськогосподарської техніки й обладнання, а також засоби захисту рослин на спеціальних вигідних умовах та багато іншого.

Марина Странатко, начальниця відділу мікрокредитування Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» розповіла про партнерські програми кредитування та про те, як отримати кредитування за програмою про 5-7-9%.

Володимир Вовк, начальник центрального відділення ПАТ Банк “Львів”, розповів про програму кешбеку від ЄБРР для підприємців, про фінансування від Німецько Українського Фонду, про агрокредити з гарантією USAID та рефінансування діючих кредитів.

На завершення другої частини для львівських підприємців, були презентовані кейси бізнесів, які скористались програмами та можливостями фінансової підтримки у Львові — Олексій Микитко розповів про досвід залучення коштів для підприємства “Диз-Арт”, Софія Ступко про досвід залучення фінансування для Турклубу Манівці, а Антін Кушнір про те, як залучали кошти для Дитячого Центру Здоров’я ім. Анни Мазуренко.

Панельні дискусії другої частини форуму для підприємців з Харківщини промодерувала Інна Каутна. На панельних дискусіях можливостями з підприємцями ділилися — Тетяна Гончаренко, співзасновниця, партнерка групи компаній «The owners», Найпак Наталія, керівниця напряму кредитування МСБ АТ КБ «ПРИВАТБАНК», Жилін Сергій, заступник директора Харківської міжрегіональної дирекції АТ «Креді Агріколь Банк», Плєхов Данило, заступник начальника управління мікрокредитування АТ «МЕГАБАНК».

Катерина Савченко, начальниця відділення УкрЕксІмБанк, розповіла про інструменти фінансування по програмі ЕК. Нечаєв Володимир, директор з продажів та маркетингу Best Leasing, розповів про можливості і особливості лізингу в Україні. Устименко Олександр, заступник начальника Північно-Східного регіонального Департаменту ПАТ «БАНК ВОСТОК» розповів, про програми фінансування бізнесу.

Ситніков Дмитро, головний економіст відділу ММСБ АТ “ОЩАДБАНК”
Детально розповів про програми підтримки підприємництва “Будуй своє”, “Фінансування мікро малого та середнього бізнесу”

Організатори бізнес-форуму Фінансові можливості для МСП — Центри інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові та Харкові висловлюють щиру подяку усім спікерам, за те що поділилися цінною інформацією та досвідом з підприємцями, а учасникам — що були активними та не байдужими слухачами.


Захід організовано спільно Центрами інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові та м. Харкові, у рамках ініціативи ЄС #EU4Business за підтримки ЄБРР.

ЦІПБ у м. Харків заснований на базі Харківської торгово-промислової палати.

ЦІПБ у м. Львів заснований на базі агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks.

 

 

Категорії: Новини

PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.