Економічний RESTART: підтримка креативного підприємництва в деокупованих та прифронтових громадах (в бібліотеках) - PPV Knowledge Networks

Економічний RESTART: підтримка креативного підприємництва в деокупованих та прифронтових громадах (в бібліотеках)

Опубліковано PPV на

У грудні стартували новий проєкт, який втілюємо з Українською бібліотечною асоціацією. До кінця лютого ми з партнерами організуємо 65 заходів для молоді, підприємців, бібліотекарів та громади про креативні індустрії в бібліотеках на деокупованих територіях.

Усе це будемо робити в п’ятьох бібліотеках, які попередньо відібрали в Асоціації:

 • Чернігівська міська бібліотека імені М.М. Коцюбинського,
 • Ніжинська центральна міська бібліотека,
 • Прилуцька міська центральна бібліотека ім. Л.Забашти,
 • Сумська міська центральна бібліотека імені Т.Шевченка, 
 • Тростянецька публічна бібліотека.

Наша агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks підсилює проєкт тим, що координує лекції про креативні індустрії. Освітня менеджерка та піарниця Оксана Ємець (Пужаковська) злагоджує цю освітню складову. Володимир Воробей, директор PPV Knowledge Networks разом з Аллою Мазур, засновницею та виконавчою директорка платформи з професійного розвитку Happy Monday проводять зустрічі з бібліотекарями, щоб допомогти їм стати помічниками і помічницями для молоді, яка цікавиться креативними професіями, для початківців, а також вже підприємців. Володимир Воробей також долучався до роботи над самою ідеєю.

Окрім того завдяки Економічному RESTARTу:

 • закуплять літературу з креативних індустрій, книжкові полиці, ноутбуки, меблі та інше обладнання для бібліотек;
 • проведуть конкурс мотиваційних листів в цих громадах, а переможцям подарують освітній онлайновий курс у сфері креативних індустрій (~ 15 переможців);
 • проведуть ідеатони, щоб змінити простори бібліотек під потреби креативних підприємців міста.

Якщо вам цікаво стежити за ходом проєкту запрошуємо читати новини на нашому сайті. Економічний restart триватиме до кінця лютого 2023 року. 

Перший лекційний тиждень позаду. У результаті спільно з Асоціацією, бібліотеками ми вже організували 6 лекцій про креативні індустрії та зібрали 180 зареєстрованих учасників (по 30 осіб на кожен захід).

Серед лекторів проєкту
 • Христина Бойко, співвласниця креативної агенції and action, яка вже більше 8 років створює відео. Серед її клієнтів: SoftServe, TedEd, Comfy, Галичина, UNDP та інші відомі компанії. Окрім того, Христина Бойко є ще й кураторкою курсу “Відео” магістерської програми Медіакомунікацій УКУ.
 • Максим Гнатик, ілюстратор, директор студії візуального контенту М81, що створює контент для ігрових студій з усього світу. Автор та викладач курсу «Основи цифрової ілюстрації» в компанії SkillUp та університеті STEPUniversity.
 • Оксана Саква, авторка та мама бренду проєкту Librarium (8 магазинів на території України), керівниця інтернет-магазину vv.ua.
 • Левко Давидюк, архітектор та засновник успішної дизайнерської студії «Leo D’uk Design». Він родом із Луцька, але зараз живе й творить у Львові. Заклади «Benedict Cafe», PUR·PUR, «Idealist», ресторани «Садиба на джерелах», «На вогні», «Yavir», а також коворкінг «Passage Interdit» – це лише маленька частинка тих обʼєктів, над дизайном яких працював дизайнер. 
 • Анастасія Войтюк, музикантка, керівниця організації Unbeaten Path, що втілює проекти в галузі культури, освіти та музики, засновниця школи музичного менеджменту та маркетингу Music Up, співзасновниця краудфандингової платформи YoKu, фронтвумен гурту Troye Zillia та просто людина, яка любить грати на бандурі і співати.
 • Денис Павлишинець – архітектор, будівельник, конструктор, сертифікований інженер-проектувальник, співзасновник архітектурної фірми, учасник громадських проєктів. Випускник НУ «Львівська Політехніка», факультет «Промислове та цивільне будівництво».
 • Андрій Луца – архітектор, містобудівельник, член містобудівної ради м. Мукачево, СЕО архітектурної майстерні, громадський активіст, учасник громадських та волонтерських проєктів. Випускник факультету містобудування НУ «Львівська Політехніка».
 • Андрій Нечаєв співзасновник дизайн-студії ARMZ, яка майте 14 років створює та реалізовує дизайн-проєкти інтер’єрів. Проєкти студії посідали призові місця на всеукраїнському архітектурному конкурсі “Інтер’єр року”.
 • Алла Кудзієва – бренд-менеджерка, креативна директорка. Працює з брендами з індустрії моди з 2004 року, зокрема з Tommy Hilfiger, Diesel, Calvin Klein, Armani, Guzema, Viktor Anisimov, Yova Yager та інші. 
 • Аліна Токмиленко, директорка з розвитку інноваційного центру Промприлад.Реновація, співзасновниця ресторанної компанії 23 Ресторани. Має понад 12 років досвіду управління командами в умовах невизначеності.
 • Уляна Явна – блогерка, закохана у вишиті сорочки й традиційні прикраси. Понад 10 років вона займається продажем через соцмережі вінтажних та антикварних речей, має в інстаграмі крамницю з вінтажними килимами та веде іміджевий блог, який налічує понад 39 тис. підписників.
 • Слава Світова – співзасновниця та виконавча директорка жіночого видавництва Creative Women Publishing та креативного простору для жінок, які бажають розвиватися у творчості та бізнесі, Creative Women Space. Письменниця, тренерка зі словесної майстерності та творчості, експертка з креативності та розкриття творчого потенціалу, мотиваційна промовиця, амбасадорка української мови. 
 • Вероніка Склярова, програмна директорка фестивалю Parade-fest, продюсерка МТК Дольмен, культурна журналістка. Кураторка мистецьких проєктів, науково-практичних конференцій, виставок. 

Попереду ще багато зустрічей. Анонси на лютий читайте тут. Події, які ми провели в січні можна переглянути тут.

Проєкт підтримує міжнародний донор.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.