41% бізнесу Івано-Франківщини має інновації: аналіз опитування підприємців - PPV Knowledge Networks

41% бізнесу Івано-Франківщини має інновації: аналіз опитування підприємців

Опубліковано PPV на

Серед бізнесу, який працює у Івано-Франківську, триває опитування про стан бізнес-середовища та екосистему інновацій. Це частина проєкту Нова економіка Івано-Франківська. 

Станом на зараз біля 70 підприємців взяли участь. Більшість — це мікро- та малий бізнес, таких компаній — 88 %. Майже половина серед них (44%)  — релоковані з інших міст України.

Це дослідження — перший крок, щоб виявити стан актуальних потреб та викликів місцевого бізнесу, дослідників, інноваторів, стартапів, громадських об’єднань.

Наступним кроком буде подальше дослідження та надання підприємцям консалтингової, інформаційної підтримки.

Рівень доходів 

Більшість підприємців, які зараз заповнили опитування, відмічають суттєве зменшення доходів порівняно з минулим роком, у 23 % підприємців дохід впав до третини від доходів 2021 р. В той же час 15 % підприємців зазначають, що їхній дохід в цьому році порівняно з попереднім зріс.

 

 

 

 

Експорт

Більшість підприємців хотіли б почати експортувати продукцію на зовнішні ринки, серед потенційних експортерів представники як виробничого, так і сервісного бізнесу.

Серед компаній, які вже експортують, більшість (47 %) працюють на ринку Європи. В цих підприємців є потреба у збільшенні обсягів збуту на експорт. 

На що потрібні ресурси 

39 % опитаних підприємців мають гостру потребу у фінансових ресурсах, 49 % потребують фінансів на розвиток окремих напрямків. 

Більшості компаній (78 %) кошти потрібні для розвитку. 

 

 

 

Серед питань, з яких бізнесу потрібна найбільша підтримка — маркетинг, доступ до фінансування, продажі, розвиток бізнесу, комунікації і PR та експорт. Значно менше підприємців потребують допомоги із рекрутингом, юридичними питаннями, диджиталізацією бізнесу.

Підприємці мають майже однакову потребу як у навчанні, так і в консалтингу та в доступі до інформації про бізнес-можливості. Понад 73 % підприємців потребують інформації про діючі грантові програми для розвитку бізнесу.

Хто взяв участь в опитуванні?

В опитуванні взяли участь підприємці та компанії з Івано-Франківська, як місцеві так і релоковані, із різних сфер: виробництво продовольчих та непродовольчих продуктів, енергетика, освіта, консалтинг, ресторанна діяльність, та ін. 

Учасники, які пройдуть опитування, отримають інформацію про актуальні програми підтримки бізнесу, які зараз діють в Україні, інформаційну підтримку в залежності від запиту, в разі потреби — безкоштовну консультаційну підтримку (одну або дві двогодинні безкоштовні бізнес-консультації в експертів з різних тем: маркетинг, продажі, експорт, бізнес-процеси, комунікації та PR, фінанси, гранти для бізнесу, бухгалтерський облік, управління персоналом, та ін.)

Як взяти участь в опитуванні?
Перейти за посиланням та заповнити заявку (це займе 3-5 хв).
Або натиснути кнопку:
пройти опитування 

Опитування проводиться в рамках проекту “Нова економіка Івано-Франківська” – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську” (NEF). Проект фінансується в межах програми «Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.

Втілюють проект консорціум партнерів:  Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто. 

 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.