Як PPV підтримувала креативний бізнес через програму Creative Enterprise? - PPV Knowledge Networks

Як PPV підтримувала креативний бізнес через програму Creative Enterprise?

Опубліковано PPV на

Агенція економічного розвитку PPV допомагала втілювати Creative Enterprise Ukraine. Це навчальна програма для підприємців-початківців з усіх секторів креативних індустрій. Окрім того, Creative Enterprise створила спільноту креативних підприємців, надала після навчальні можливості для підтримки бізнесів та інше.

До 15-річчя агенції економічного розвитку PPV ми згадуємо ключові проєкти компанії, які мають вплив на розвиток економіки України. Агенція РРV працює у Львові з травня 2008 року. Нашими головними пріоритетами є розвиток та зрілість бізнесу, інституційний розвиток та місцевий економічний розвиток.

Про Creative Enterprise Ukraine

В основі Creative Enterprise Ukraine – навчальний тренінг для підприємців початківців. Програму реалізовували у 25 країнах світу, а в Україні вона діяла у 2015–2022 роках. За результатами 8 років роботи – 775 випускників програми з розвитку підприємництва у креативних індустріях з 37 груп, 61 учасник отримав менторську підтримку, провели 24 стратегічні сесії, 218 експрес-консультацій. Діяли також проєктні групи – 23 випускники такого формату підтримки, 5 пітчінгів, 1000+ учасників спільноти.

 

Українська Creative Enterprise є частиною міжнародної Creative Enterprise Programme від британської агенції з інновацій Nesta та Британської Ради, а з 2019 року стала частиною програми House of Europe Європейського Союзу.

 

«Програма Creative Enterprise Ukraine це те, чим пишаєшся. Рідкісна програма, яка мала під собою теорію зміни логіку інтервенції ми розвивали креативне підприємництво до того, як це стало модно, і пильнувати наш вплив. Ми знали, що робимо, і навіщо» підсумовує роботу з проєктом Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV.

Ось лише декілька прикладів бізнесів, які програма стимулювала стартувати та розвиватись:
  • Платформа підтримки українських брендів «Будь в Ua» (Катерина Дорошевська та Аліна Щербіна – випускниці програми);
  • Майстерня «Леоскло» (Остап та Данило Онишко, засновники, випускники програми, також в рамках проєкту мали стратегічну сесію);
  • Центр візуальної освіти (випускниця програми Іра Єрошко, підтримали менторством);
  • Майстерня музичних інструментів ручної роботи Noisy Wood (Ігор Заворотний, випускник програми, засновник майстерні);
  • Книжковий фестиваль Book Space (підтримали стратегічною сесією);
  • Агенція просторового розвитку ZVIDSY (випускник Олександр Шевченко, підтримали менторством).

Більше про бізнеси учасників Creative Enterprise Ukraine, які стартували чи покращили завдяки програмі та всім додатковим можливостям, можна почитати нижче:

Агенція PPV була локальним партнером програми Creative Enterprise Ukraine у Львові.

Команда PPV фасилітувала тренінги, адаптовувала програму для українських учасників, напрацьовувала та впроваджувала різні формати підтримки випускників, вела проєктні групи, робила стратегічні сесії, консультувала.

 

Після закінчення проєкту організатори надали вільний доступ до прикладних навчальних матеріалів для підприємців з креативних індустрій (не лише випускникам програми). З цими матеріалами ми закликаємо ознайомитись:

Оригінальний посібник програми: https://cutt.ly/nesta-toolkit-ua

Репозитарій ресурсів на сайті: https://ukrainecreatives.education/

Також програма підтримала медіаматеріали для підсилення розвитку креативних бізнесів. Зокрема спільний з The Ukrainians проєкт «Культура: перезавантаження», який досліджував складові екосистеми креативних індустрій в Україні. В мережі доступні також 7 епізодів подкасту «Маю ідею», які дають можливість отримати більш цілісне бачення сектору.

Програма була успішною завдяки гармонійній співпраці різних команд.

«Спільнота випускників Creative Enterprise Ukraine є і вона ще зіграє свою роль у повоєнному відновленні України”, – коротко підсумовує Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV.

Детальний звіт програми можна переглянути за посиланнями https://cutt.ly/creative-enterprise-ukraine-report або на сайті.

Про програму Creative Enterprise Ukraine її результати та вплив ми також говорили з Анастасією Щербін в нашому стрімі Business Talks PPV.

Більше про вклад Агенції PPV у розвиток креативної економіки читайте тут.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.