Креативні індустрії в часі війни: можливості, підтримка, куди долучитись - PPV Knowledge Networks

Креативні індустрії в часі війни: можливості, підтримка, куди долучитись

Опубліковано PPV на

Що роблять креативні індустрії сьогодні? Які є можливості для них і де шукати підтримку? А ще про ініціативи в сфері креативних індустрій, які виникли після 24 лютого.

Зібрали корисний матеріал для тих, хто творить… 

Можливості для представників креативних індустрій: де шукати?
  1. House of Europe (Дім Європи) на своїй сторінці у facebook публікує пропозиції можливості від країн ЄС для креативних індустрій. Рекомендуємо підписатись та стежити за анонсами. На сайті теж можна знайти інформацію про стипендії, гранти, допомогу та інше. 
  2. Culture of Solidarity Fund Ukraine special edition надає короткострокові та середньострокові гранти (теми: підтримка цифрових ЗМІ, дезінформація, пропаганда, забезпечення безпечних культурних просторів, протидія через художнє та культурне вираження) від 5 до 40 тисяч євро.
  3.  Ukrainian Emergency Art Fund тут можна скористатись можливістю термінової підтримки для професіоналів культури та креативних індустрій. Одноразові або 3 місячні стипендії.
  4. Київське бієнале стартувало Kyiv Biennial’s Emergency Support Initiative. Пропонують можливості термінової індивідуальної підтримки для українських працівників культури та мистецтва. Вже підтримали 479 осіб на суму 1,329,550 гривень.
  5. Фонд «Культура солідарності» від культурного фонду Allianz та Європейського культурного фонду. З початку війни в Україні Фонд «Культура солідарності» надає екстрену допомогу митцям і культурним ініціативам в Україні, фінансуючи культурні акції солідарності по всій Європі.
  6. Команда ГО «Докудейз» та фестивалю Docudays UA ініціювала фонд підтримки для українських кінематографістів/-ок, які сміливо та відчайдушно документують події війни в Україні просто зараз: фіксують військові злочини, створюють матеріали для іноземних медіа та майбутніх фільмів, які згодом зможуть надати світові більш проникливий погляд на ситуацію в нашій країні. Допомагають в першу чергу: знімальною технікою першої необхідності, покривають витрати на паливо, ліки, засоби першої допомоги, базові потреби у форс-мажорних ситуаціях та інше. 
  7. Музейний кризовий центр надає фінансову, організаційну та людську підтримку невеликим регіональним музеям і їхнім командам. За 77 днів роботи Цент вже підтримав музейників України на 1 211 170 грн. Поки держава рятує фонди насамперед великих національних музеїв, локальні музейні установи, що є судинною сіткою культури, часто опиняються поза увагою. Але Музейний кризовий центр намагається допомогти саме локальним культурним установам.
  8. Програма незалежної мистецької та культурної спільноти України “Митці у Війні” від Jam Factory Art Center виникла у відповідь на початок повномасштабної війни. Тут надають  одноразову підтримку митцям і мисткиням з різних сфер мистецтва (театр, музика, кіно, візуальне мистецтво), які активно працюють у своїй галузі та мають можливість відрефлексувати на війну у своїх роботах. Сума одноразової фінансової підтримки – 20 000 грн.
  9. Фонд екстреної допомоги митцям перформативного мистецтва в Україні. Тут теж надають разову невідкладну екстрену благодійну допомогу у розмірі 8000 UAH (приблизно 250 EUR) – кожному українському митцю незалежної сцени (зі сфери танець і театр), які перебувають в Україні.
  10. Projector запустив міжнародну фандрейзингову кампанію, мета якої зібрати фінансування для 5000 стипендій протягом 2022 року для навчання/перекваліфікації українок. Projector Institute уже зробив свій фондовий внесок — $500 000, що складає 10% від кожної стипендії. Тож, якщо ви українка, яка під час війни втратила роботу, була змушена змінити місце проживання та бажає навчатися новій креативній чи tech професії — будь ласка, залишайте свою заявку тут: https://cutt.ly/prjctrscholarship
  11. Допомога у захисті культурної спадщини від Фонду принца Клауса. Пропонують  експертні поради та першу допомогу культурній спадщині, яка була пошкоджена або знаходиться під загрозою.
Що роблять креативні індустрії та як долучитись?
  • Агенція Banda запустила проєкт для боротьби з ворогом на креативному фронті«Креативна Січ». Одна з його переваг — координація з Офісом президента та ЗСУ. Вони прагнуть об’єднати 10000 творців-волонтерів та координувати їхню діяльність.
  • Projector та Telegraf.design створили Базу креативних постерів 
  • Репозитарій візуальних матеріалів про війну в Україні англійською мовою.
  • Креативні сили України спільнота диджитал-фахівців у телеграмі, яка з перших днів вторгнення росії в Україну воює на інформаційному фронті. Вона об’єднує окремі спільноти копірайтерів, режисерів монтажу, сценаристів, шукачів матеріалу, організаторів, генераторів ідей, креативщиків, таргетологів, саунд дизайнерів, ілюстраторів, піарників, ТікТокерів, кіберпартизанів. Долучитись просто додатись в телеграм-канал.
  • Серія подкастів «Фронт креативних індустрій» про боротьбу з росією на фронті креативних індустрій:

 

 

 

 


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.