Три рівні консалтингової допомоги - PPV Knowledge Networks

Три рівні консалтингової допомоги

Опубліковано Володимир Воробей на

Під час однієї з пленарних дискусій на нещодавньому Львівському консалтинговому форумі вийшли на цікаву тезу щодо структури консалтингового ринку в Україні. Ринок консалтингу нагадує медичну систему, де є первинна ланка сімейних лікарів, вторинна ланка спеціалістів та третя ланка спеціалізованих лікарень. Аналогічно у консалтингу (передовсім в управлінському, інвестиційному) —клієнтам (власникам бізнесів із усвідомленим запитом) потрібні надавачі консалтингових послуг відповідного рівня та місця, де можна такі послуги отримати або де про них можна дізнатись — назвемо це збірними пунктами.

Первинна ланка

  • На цьому рівні власники бізнесів можуть звернутись з базовими питаннями розвитку бізнесу — від потреби у бізнес-діагностиці для визначення проблемних ділянок всередині бізнесу до питань базових бізнес-моделей, бізнес-стратегій та бізнес-процесів.

Вторинна ланка

  • Це рівень, коли простих базових рішень вже недостатньо, коли відносно прості бізнес-інструменти не працюють, а потрібно вникати в контекст конкретного бізнесу, коли власникам потрібні рішення для ефективної роботи бізнесу — навести лад та запустити внутрішні системи або бізнес-процеси, чи спланувати та впровадити бізнес-проекти, наприклад інвестиційні.

Третя ланка (спеціалізована допомога)

  • На цьому рівні власників бізнесу або топ-менеджерів цікавлять складні трансформаційні проекти — від зміни бізнес-моделі у діючому середньому бізнесі до впровадження нових ІТ систем, від виходу на нові географічні ринки до продажу бізнесу.

В Україні лише формується культура бізнес-консалтингу — коли власники бізнесів формують усвідомлений запит на вирішення певної бізнес-задачі консультантами, а консультанти розуміють, що саме і на якому рівні вони можуть вирішити поставлену бізнес-задачу. Для простої діагностики не варто звертатись до дорогого бізнес-консультанта або недосвідченого підприємця — на рівні базової допомоги вже є вибір надавачів. Натомість, маючи середній бізнес, вам навряд чи допоможуть тренінгові програми, коли стоїть питання налагодження конкретних бізнес-процесів, — вам справді потрібний кваліфікований бізнес-консультант.

І, певно, ключовим є те, що за останні 4 роки сформувалась робоча мережа Центрів інформаційної підтримки бізнесу по цілій країні, — які як мінімум можуть допомогти на рівні базових питань бізнесу та скерувати до консультантів на рівні вторинної допомоги. Мережа ЦІПБ — це той збірний пункт, до якого варто звертатись українському малому бізнесу. Кожному власнику бізнесу потрібен свій бізнес-лікар.

Категорії: Блоги PPV