Clean Baltic Source – новий міжнародний проєкт з очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях - PPV Knowledge Networks

Clean Baltic Source – новий міжнародний проєкт з очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях

Опубліковано PPV на

Асоціації зі Швеції, Польщі та України об’єднують зусилля для вирішення нагальних викликів управління водними ресурсами річкового басейну Балтійського моря.

Тривожна статистика 2021 року показала, що 88% стічних вод, які скидаються в басейн річки Вісла на території України, очищаються неналежним чином. Водопостачання нижніх за течією регіонів Польщі залежить від цієї річки, тому належне управління стічними водами є надзвичайно важливим. Попри відносно невелику частку України в басейні річки Вісла (лише 6,5%), тривожні 90% її водних об’єктів знаходяться під ризиком недосягнення “доброго” стану. 

У басейнах річок Західний Бугу та Сян в Україні (річковий басейн Вісли) розташовано 53 громади з майже 1,5 мільйонами жителів. Проте лише 25 із цих громад підключені до мереж водопостачання і мають очисні споруди, багато з яких потребують реконструкції чи модернізації. Цим проєктом партнери планують прискорити виконання спільного завдання покращення екологічного стану водних об’єктів у регіоні, зокрема в Україні, де неналежне очищення стічних вод становить значну екологічну загрозу. Покращення екологічного стану басейну річки Вісла і, відповідно, Балтійського моря є центром нової міжнародної співпраці в регіоні. 

Запускаючи цей проєкт Україна бере на себе зобов’язання вирішити важливі проблеми управління стічними водами басейну річки Вісла, використовуючи досвід Швеції та Польщі, Україна може прокласти шлях до практики сталого управління водними ресурсами, що принесе користь навколишньому середовищу, місцевим громадам і всьому регіону Балтійського моря. Ці спільні зусилля є прикладом потужності транснаціональної співпраці у вирішенні складних екологічних проблем.

У рамках проєкту Clean Baltic Souсe відбудуться 5 одноденних семінарів для представників громад, що належать до річкового басейну Вісли. Річка Вісла в Україні представлена двома притоками: Західний Буг та Сян.

Запрошуємо реєструватись на семінари: 

зареєструватись

 

Перший семінар запланували на 2-ге листопада 2023 з темою: “Політика ЄС щодо управління річковими басейнами. Природо-орієнтовані рішення (Nature Based Solutions) та управління ризиками затоплень”.

Наступні семінари: 

  • 23 листопада 2023 – Технічні рішення для модернізації та ефективні моделі управління для підприємств що займаються очищенням стоків.
  • 14 грудня 2023 – Пошук фінансування для проектів покращення стану річкового басейну Західного Бугу та Сяну.
  • 25 січня 2024 – План управління річковим басейном Вісли  та особливості управління водами в Польщі та Швеції.
  • 22 лютого 2024 – Практична підготовка проектів та ознайомчий візит на каналізаційно-очисні споруди Львова.
Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/AwWUWiZW

Загалом Clean Baltic Source має зменшити потрапляння органічних, біогенних і небезпечних речовин до Балтійського моря шляхом покращення системи управління очисними спорудами в басейні річки Вісла в Україні, використовуючи досвід Швеції та Польщі. Партнерство було засновано на необхідності підтримувати надійну роботу водопостачання та водоочищення у регіоні Балтійського моря. Основними заінтересованими сторонами є ті, хто безпосередньо працює у водному секторі на місцевому та регіональному рівнях, визначаючи технічні та операційні аспекти водопостачання та очищення стічних вод, а також структуру підтримки політики регіонального розвитку в усіх трьох країнах-партнерах.

Семінари проведуть в межах проєкту Clean Baltic Source, що фінансується урядом Швеції через Swedish Institute. З української сторони проект реалізують у партнерстві: Обласна асоціація місцевих рад “Ради Львівщини”, Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівська міська рада, Центр Регіональний Розвиток (ЦРР) агенції економічного розвитку PPV.


PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.