Як Школа ОРП допомогає учасникам ставати ефектинішими - PPV Knowledge Networks

Як Школа ОРП допомогає учасникам ставати ефектинішими

Опубліковано PPV на

В Школі організацій з розвитку підприємництва 1-й компонент «Розвиток завдяки співпраці», що реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», навчаються організації, що прагнуть розвивати місцевий бізнес на основі географічних брендів.

Це Асоціація виробників Херсонського кавуна, які працюють над включенням місцевої солодкої ягоди до списку продукції з географічним зазначенням та кооператив з вирощування квасолі Стрийський Ясь, де формують локальний бренд та спільноту місцевих фермерів-підприємців.

Херсонський кавун буде одним з перших десяти українських продуктів, котрий отримає офіційне географічне зазначення — цим проєктом зараз займаються в Асоціації виробників Херсонського кавуна. Ця процедура досить тривала і вимагає не тільки роботу над бюрократичними питаннями, а й налагодження усіх ланок виробництва, від вирощування до постачання та дистрибуції солодкої ягоди до кінцевого споживача.

Участь в Школі дозволить учасникам Асоціації ефективніше працювати над розвитком підприємництва в регіоні. Учасники відмічають, що вже почали використовувати практичні інструменти, опановані під час навчання — ідеація проєктів, підбір інструментів місцевого економічного розвитку, розробка мапи заінтересованих сторін.

Кооператив з вирощування квасолі “Стрийський Ясь” на Львівщині декілька років займається активним розвитком особливого виду квасолі — сорту Ясь, та об’єднує місцевих фермерів в кооператив для більшої ефективності. Цей вид квасолі тут вирощують давно, але як комерційний бренд — з 2017 року. І це вже має свої результати — ціна продукції збільшилася у 2,5 раза, продукт має перспективи стати успішним географічним брендом. Місцеві підприємці активно вступають в кооператив та розвивають підприємництво на території.

Учасники кооперативу відмічають, що участь у Школі їм вже допомогла більш ефективно та системно планувати свою роботу, дала можливість навчитися створювати ефективні структури економічної самоорганізації та співдії у громадах. Особливо відмічають, що менторські сесії — консультації від профільних експертів, дуже допомагаютьу роботі над створенням стратегії кооперативу для розвитку бренду та залучення підприємців.

Серед учасників Школи є організації створені жінками для підтримки жіночого підприємництва — це Ради жінок фермерів в Центральному та Південному хабах.

Жінки із невеликих міст та сіл є агентами змін у своїх громадах та утворюють великий потенціал жіночих фермерських господарств. Учасниці Школи відмічають, що для успішного ведення агробізнесу жінкою є багато перешкод: відсутність доступу до актуальних знань про нові технології та інновацій, до академічної та тренінгової освіти, відсутність фінансових та інвестиційних програм орієнтованих на підтримку саме цього сектору.

Школа ОРП надає учасницям можливість здобути актуальні знання для успішного розвитку підприємництва в своїх громадах: від розуміння, що таке інституційна спроможність організації, до вміння розробки послуг для підприємців регіону.

Учасниці з Південного хабу відмічають, що в рамках Школи вони працюють над формуванням портфелю проєктів, спрямованих і на розвиток організації і на розвиток громади та підприємництва в регіоні.

А учасниці з Центрального хабу зараз активно працюють над ідеєю створення мультифункціонального центру в громаді, який буде надавати актуальні послуги для громадян — від проведення навчальних та освітніх заходів, вузькопрофільних послуг для підприємців регіону до оренди приміщень для потреб мешканців.

Паралельно з навчанням кожна організація-учасниця працює над розробкою власної стратегії за підтримки досвідчених менторів, що допомагають визначити ключові проблеми та виробити рішення для відповіді на них. Учасниці також планують взяти участь в конкурсі грантових проєктів після закінчення навчання, аби отримати фінансування на втілення своїх ідей.


Школа організацій з розвитку підприємництва реалізується у співпраці з CIVITTA, Sequa та PPV Knowledge Networks  за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»

Категорії: Новини

PPV

Агенція економічного розвитку PPV Стратегічними напрямами компанії є розвиток та зрілість малого і середнього бізнесу, місцевий економічний розвиток та інституційний розвиток. Агенція має досвід у сфері креативної економіки, сталого розвитку, інновацій, фінансування та міжсекторної взаємодії. Ми надаємо послуги з управління проектами та програмами, консультуємо компанії та інституції, проводимо дослідження та реалізовуємо програми розвику. А також працюємо з аналітикою для бізнесу та організацій. Агенція PPV є Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові. Працюємо у Львові з 2008 року.